Auto-moto Pro muže

Jak správně vybrat přilbu na moto? Hlavní roli hraje kvalita a nikoliv cena!

Pohráváte si s myšlenkou na pořízení prvního motocyklu? V tom případě nepodceňujte svou bezpečnost a nezapomeňte si pořídit veškeré bezpečnostní prvky. Alfou a omegou je vhodně zvolená moto přilba. Vzhledem k bohaté nabídce jednotlivých typů vám jistě přijde vhod následující manuál.

Moto přilby lze rozdělit podle různých kritérií. Například podle ceny nebo typu motocyklu. V každém případě však platí, že zdraví máte jen jedno a rozhodně byste neměli šetřit na úkor kvality zpracování a odolnosti materiálů, ze kterých je přilba vyrobena.

S ohledem na způsob využití lze přilby rozdělit na on-road a off-road. Obě specifické skupiny jezdců si mohou vybrat mezi uzavřenou (integrální) a otevřenou přilbou. Dalším typem je enduro/MX helma.

Jedna ze základních otázek visí nad volbou mezi integrální a vyklápěcí helmou. K výhodám vyklápěcí patří vyšší uživatelský komfort a jednoduché nasazování. Oproti integrálním helmám jsou však o něco těžší a dražší. Nicméně o ceně by výběr přilby na motorku být neměl.

Na přilbě nemá cenu šetřit. Kvalitní helmy jsou pevnější, lehčí, a navíc mají lepší aerodynamické vlastnosti, což je důležité ve vyšších rychlostech. S helmou se špatnou aerodynamikou se vám nebude cestovat ani zdaleka tak pohodlně, protože je nestabilní, nepříjemně se naklání a představuje nadměrnou zátěž pro krční svalstvo.

K žádoucím prvkům patří ventilace. Slouží k zajištění přísunu čerstvého vzduchu a zároveň vnitřek odvětrává. Zaručeně oceníte možnost manuální regulace.

Jedno je jisté. Ať u máte spadeno na sportovní šestistovku, chopper nebo enduro, nemá smysl riskovat. Přilba na motorku vám může zachránit život, a proto byste měli k výběru přistupovat zodpovědně. Špičkové helmy všech kategorií najdete v nabídce prodejce moto oblečení MBW na www.m-b-w.cz.

Leave a Comment