Bydlení

Podíl dřevostaveb roste. Češi následují ostatní evropské národy a staví na klíč

Dřevostavby to v České republice neměly vždy tak jednoduché jako dnes. V minulosti firmy narážely na neinformovanost potenciálních zákazníků, a proto domy ze dřeva nepřibývaly tak rychle jako v ostatních zemích. Největšímu úspěchu se těší v Kanadě a ve Spojených státech amerických, kde dřevostavby tvoří nadpoloviční většinu z celkového množství domů. Takových čísel sice v českém prostředí dosáhnout nelze, ale v budoucnu by mohla úroveň stoupnout na stejné hodnoty jako v sousedním Německu, kde podíl dřevostaveb dosahuje cca 15 %.

Jedno je jisté. Veřejnost jeví o dřevostavby zájem a díky osvětě ze strany stavebních firem už mezi lidmi nepanují zbytečné obavy. Stavby ze dřeva jsou vnímány jako vizuálně přitažlivé, praktické a energeticky nenáročné. Pasivní bilance CO2 garantuje ekologický charakter a při dodržení moderních technologických postupů může životnost dosáhnout sta let.

K velkým výhodám dřevostavby na klíč patří rychlost realizace. Pokud máte strach z toho, že se bude stavba vašeho vysněného domu táhnout po několik dlouhých let, buďte v klidu. Přikloníte-li se ke montované dřevostavbě, budete bydlet podstatně rychleji. Zkušená stavební firma má hotovo za několik týdnů.

Jako příklad můžeme uvést olomouckou firmu HP Domy s.r.o., která se v oboru dřevostaveb pohybuje dlouhé roky. Veškeré komponenty potřebné pro stavbu domu přepraví na pozemek klienta, kde se o výstavbu postará tým zkušených odborníků. Perfektní synchronizace jednotlivých úkonů a souhra pracovníků vedou k bleskovému dokončení díla při zachování vysoké kvality. Proces realizace by samozřejmě nebyl možný bez moderních technologií a know how.

Chcete-li se o dřevostavbách na klíč dozvědět více, přečtěte si o nich na www.hpdomy.cz. Firma HP Domy s.r.o. realizuje klasické i difuzně otevřené dřevostavby a standardní dřevěné domy v rámci celé České republiky.

Leave a Comment