Pro muže

Módní manuál: Víte, jak správně vybrat pánský kabát?

Pánové, pozor! Ať už máte k nakupování oblečení vřelý, nebo naopak poněkud plytký vztah, ve vašem šatníku by rozhodně neměl chybět moderní pánský kabát. Kromě toho, že vás zahřeje a budete se v něm cítit dobře, vám propůjčí nezaměnitelný šarm. Stanete se středem pozornosti a ostatní vás budou považovat za někoho, kdo to s módou umí. Ale na co se při výběru kabátku zaměřit? Možná vám došlo, že si budete muset hlídat několik základních kritérií… Dočtete se o nich v tomto manuálu.

Pánských kabátů je mnoho. Liší se délkou, střihem a celkovým stylem. Podaří-li se vám zvolit ten správný, můžete si gratulovat. V opačném případě se v novém outfitu nebudete cítit moc dobře, a pravděpodobně se nevyhnete kritickým pohledům ostatních.

Jaký materiál?

S neomezeným rozpočtem se nakupuje jedna radost. Můžete se zaměřit na top materiály, jako jsou kašmír a velbloudí srst. Ale co když máte mnohem menší limit? Nevadí, protože i levnější materiály mohou být na vysoké úrovni. Příkladem budiž vlna a viskóza či merino. Poslední zmíněný materiály dobře udržuje teplo a poradí si i s vlhkostí. Za zmínku stojí také kombinace vlny a polyesteru. Dobře vypadá a je funkční!

Jaký střih?

Volba toho správného střihu je při výběru pánského kabátu veledůležitým krokem. Střih určí, zda kabát muži sedne, nebo z něj udělá cíl pro módní policii. Momentálně jsou nejprodávanější vyštíhlené varianty, které však nemusí slušet muži menšího vzrůstu. Pokud se to týká i vás, zvole raději tříčtvrteční kabát s širokými klopami zakončenými do špičky.

Pár tipů na závěr

Nepodceňujte výběr barvy. Ideální jsou nadčasové a neutrální tóny, protože je napřesrok nenahradí jiná trendy kombinace.

Chystáte-li se kabát nosit na obleku nebo na hrubším svetru, raději si pořiďte o číslo větší kousek. Nejlepšího efektu docílíte s kabátem na tělo.

Leave a Comment