Bydlení

Ještě nesvítíte LEDkami? Přečtěte si, proč byste měli

Zaznamenali jste boom LED žárovek, ale doposud jste si nepořídili ani jednu? Měli byste to napravit, neboť jde o osvětlení nové generace. Technologie je šetrná k životnímu prostředí, ekonomická a v mnoha směrech velmi praktická. Připravili jsme pro vás výčet všech výhod, které vás zaručeně přesvědčí.

Úspornost

Chcete-li snížit energetickou náročnost své domácnosti, měli byste začít právě u osvětlení. Není nic jednoduššího, než vyšroubovat staré žárovky a pořídit si namísto nich velmi úsporné LEDky. To samé platí také o venkovním osvětlení – dobrou volbou je například LED reflektor. Celková úspora ve výši až 90 % je docela pádným argumentem, proč s nákupem nemeškat. A teď si schválně spočítejte, kolik ušetříte za rok.

Dlouhá životnost

Nebaví vás neustále měnit klasické žárovky, které toho moc nenasvítí? V případě LED osvětlení bude minulostí i tento problém. Životnost LED produktů se pohybuje řádově v desítkách tisíc hodin, což je mnohonásobně delší doba oproti ostatním typům osvětlení. Firmám díky tomu odpadají přidružené náklady související s údržbou.

Vysoká účinnost

Účinnost (tzn. svítivost/výkon) LED osvětlení je zhruba desetinásobná oproti klasickým žárovkám a dvojnásobná oproti nejmodernějším zářivkám. Tato vlastnost se hodí v úsporných a bateriemi napájených zařízeních.

Odolnost a bezpečnost

LED osvětlení je výrazně odolnější než běžné žárovky, a to nejen vůči mechanickému poškození. LEDkám neškodní ani časté zapínání a vypínání.

Když se moderní LED žárovka rozbije, nerozpadne se na ostré střepy. Navíc má nízkou provozní teplotu, což ocení především rodiče malých dětí.

Kde se po LED osvětlení poohlédnout?

Kvalitní LED žárovky, reflektory, LED panely a další typy osvětlení najdete za skvělé ceny u specializovaného prodejce na ledakce.cz. Nebudete-li si vědět rady s výběrem, zákaznická podpora vám ráda doporučí vhodný produkt.

Leave a Comment