Skvělé tipy Vzdělání

Jak se připravit na pracovní pohovor?

Dostali jste pozvání na pracovní pohovor, ale nejste si jistí, jestli to zvládnete? Během několika desítek minut budete čelit otázkám všeho druhu a pokud na ně odpovíte dobře, změní se vám život. A to si pište, že se s vámi personalista nebude mazlit. Některé otázky vás pravděpodobně vyvedou míry, ovšem diskriminační témata jako rodinný stav, sexuální orientace, náboženské vyznání a věk jsou tabu.

Přípravu na pracovní pohovor nepodceňujte. Na personalistu musíte udělat ten nejlepší dojem, což může hned zpočátku pokazit pozdní příchod. Proto není od věci vyhradit si dostatečnou časovou rezervu a dostavit se na místo několik minut před plánovaným začátkem.

Inspirativní čtení: Přečtěte si, jak uspět v práci v roce 2017!

První otázky, které vám personalista položí, budou souviset s vašimi znalostmi firmy a pracovní pozice. Nepodceňujte to a zjistěte si v předstihu důležité informace o historii, produktech, službách, významných klientech, firemní filosofii apod.

Samozřejmostí by mělo být vhodně zvolené oblečení. Personalista si o vás udělá obrázek i podle toho, v jakém outfitu na pracovní pohovor dorazíte.

Naprosto nežádoucí je rušení vyzvánějícím mobilním telefonem, nevychované žvýkání, skákání personalistovi do řeči a další nešvary, kterých se uchazeči o zaměstnání často dopouští.

Chcete mít jasno? Zúčastněte se online kurzu!

Tipů a doporučení, díky kterým zvládnete pracovní pohovor „levou zadní“, je mnohem více. Všechny důležité informace najdete pohromadě v online kurzu s příznačným názvem Pracovní pohovor je hra, který připravila odbornice Mgr. Marta Nesbitt.

Kurz Pracovní pohovor je hra vás seznámí se všemi kritérii a dodá vám tolik potřebnou sebedůvěru. Ať už máte za sebou letité zkušenosti v oboru, nebo pro vás bude daná pracovní pozice něčím úplně novým, díky online kurzu proplujete pracovním pohovorem bez sebemenších problémů.

Tip: Na www.vimvic.cz najdete i další skvělé kurzy, které vám pomohou k profesnímu a osobnímu růstu.

Leave a Comment