Skvělé tipy

5 kroků k uspořádání perfektního tenisového turnaje

Pořadatelé závodů, zápasů a turnajů mají na starosti více věcí, než si dokážou sportovci či diváci představit. Přemýšlíte o organizaci tenisového turnaje? Přečtěte si užitečné tipy, díky kterým pro vás bude snadnější zařizování formalit i příznivých podmínek pro soutěžící.

1. Ujasněte si priority

Na začátku všeho stojí otázka proč. Nepouštějte se do organizace jen tak z rozmaru. Ujasněte si, co vás k pořádání vlastního turnaje vede, pro koho ho chystáte a jak velkou očekáváte účast. Předem si promyslete také systém.

2. Najděte vhodné prostory

Potřebujete tenisové kurty v perfektním stavu. Jejich počet záleží na systému turnaje, který jste si vymysleli. U kurtů by měl být dostatečný prostor pro diváky. Soutěžící potřebují kvalitní zázemí: šatny, sprchy, místo na úschovu věcí, zónu k pohodlnému odpočinku. Myslete na to při výběru prostor.

3. Termín stanovte s dostatečným předstihem

Termín turnaje stanovte a oznamte s dostatečným předstihem. Pomůže vám to hned ze dvou důvodů: potenciální účastníci se o akci včas dozvědí a přizpůsobí termínu svůj program, vás termín požene k dořešení všech zbývajících záležitostí.

4. Sežeňte kvalitní tenisové míčky

Skvělou volbou pro turnaj jsou tenisové míče Czech Number One. Splňují požadavky Mezinárodní tenisové federace. Jsou potažené anglickou vlnou a mají skvělý odskok na všech površích. Vyznačují se odolností a pružností. Míče Štěpánek jsou pro váš turnaj ta správná volba.

5. Připravte ceny pro vítěze

Nechejte si vyrobit trofeje nebo medaile s názvem a ročníkem vašeho závodu. Jestli vám to dovolí rozpočet, objednejte upomínkové medaile pro všechny přihlášené tenisty. Pokud pořádáte soutěž pro děti, je to prakticky nutnost. Rozdávat můžete také diplomy. Radost udělají sladké, věcné, případně finanční ceny.

Leave a Comment