Auto-moto Pro muže

5 důvodů, proč prodat auto

V České republice je téměř 6 milionů aut. S trochou nadsázky lze říct, že kdo nemá vlastní vůz, není Čech. Přesto se stále najde dost lidí, kteří jdou proti proudu a docela dobře se bez něj obejdou. Pokud vás napadlo, že se svého plechového přítele zbavíte, ale stále hledáte důvody, proč tak „radikální“ krok učinit, přečtěte si ty následující.

1. Získáte peníze, aniž byste si museli půjčovat

Potřebujete finanční prostředky na něco důležitého, ale půjčka nepřipadá v úvahu? Využijte službu, jako je https://zahotove.cz/ a získejte hotovost bez nutnosti návštěvy autobazaru a čekání, než se vám někdo ozve na inzerát.

2. Ušetříte „balík“

Auto vás stojí spoustu peněz, i když stojí po většinu roku ladem. Nevyhnete se poplatkům za povinné ručení, výměně pneumatik (nemusíte je sjet, přesto v průběhu času degradují) a mnoha dalším výdajům. Zdaleka největší částky pak schramstne servis. Nepoděkoval by vám rodinný rozpočet, kdybyste mu troch ulevili?

3. Budete mít více času

Je to trochu paradox, ale bez auta možná stihnete mnohem více věcí. Předně si vždy rozmyslíte, zda podniknete výlet do nákupního centra, nebo raději zůstanete doma s rodinou. Během cestování městskou hromadnou dopravou můžete číst, řešit firemní agendu nebo si s někým nezávazně povídat, aniž by hrozilo, že kvůli nepozornosti nabouráte.

4. Prospějete svému zdraví

Bez auta budete mnohem více chodit. Zanedlouho shodíte přebytečná kila a dostanete se do mnohem lepší fyzické kondice. Chůze je navíc vynikajícím nástrojem v rámci každodenní psychohygieny.

5. Začnete si více všímat okolí

S autem sice procestujete kus světa za poměrně krátkou dobu, ale bez něj si cestování užijete mnohem intenzivněji. Vychutnáte si atmosféru míst, na kterých byste jinak strávili minimum času. Tzv. slow traveling je fenoménem posledních let a byla by škoda, kdybyste k němu alespoň nepřičichli.

Přesvědčili jsme vás? Využijte službu https://zahotove.cz a užívejte si život bez auta naplno!

Leave a Comment