Skvělé tipy

Zima je tady. Víte, jak správně oblékat děti?

Také se slzou v oku vzpomínáte na léto, kdy se dalo vyrazit ven, aniž by byla nutná další vrstva oblečení? Tak na něj rychle zapomeňte a vraťte se do reality. Zimní měsíce jsou v plném proudu a chtě nechtě je musíme překonat. Především však myslete na menší děti, protože ty jsou na prochladnutí mnohem náchylnější. Přečtěte si zásady správného oblékání a řiďte se jimi.

K uchování tepla vedou tři vrstvy

Berte ohled na fakt, že menší děti nemají zcela vyvinutou termoregulaci. Miminku a dítku v předškolním věku proto oblečte o jednu vrstvu oblečení navíc. U staršího dítěte není problém, když se obleče podobně jako vy. Mějte na paměti, že:

První vrstva oblečení odvádí pot a udržujte teplotu. Miminku oblečete dupačky, body nebo kombinaci košilky a punčoch. Větší dítě do funkčního termoprádla.

Druhá vrstva má obdobnou funkci. Dbejte však na to, aby byla dostatečně prodyšná. Miminku oblečte mikinu či svetr, starší ratolesti tričko s dlouhým rukávem, mikinu, svetr… Spoustu nápaditého oblečení najdete na https://www.obchudekukrepelky.cz/.

Třetí vrstva dítě chrání před rozmary počasí. Nesmí se přes ni dostat voda ani chlad, a proto je důležité, aby byla z dobře izolujícího a nepromokavého materiálu. Volbu mezi kombinací bundy a kalhot a kombinézou necháme na vás. Obojí má svá pro i proti. Kombinéza se nevykasá, ale není příliš praktická, když se dítě potřebuje vyčůrat.

Miminku opatřete teplý fusak

Maminky nejmenších dětí by měly brát ochranu před chladem velmi vážně. Jasnou volbou je fusak, který musí miminku padnout a dokonale jej zahřát, i když venku mrzne až praští. Na druhou stranu můžete zcela vynechat třetí vrstvu oblečení, protože ji fusak zastupuje.

Tři veledůležité doplňky

Bez hřejivých rukavic, šály a čepice mohou zimní radovánky dopadnout špatně. Menšímu dítěti pořiďte praktickou čepici se zavazováním, u miminka pak neváhejte se dvěma čepičkami (vespod tenkou a na ni hrubší pletenou).

A kde vše nakoupíte z pohodlí domova? Koukněte se na oblečení na děti: https://www.obchudekukrepelky.cz/. V obchůdku u Křepelky seženete kompletní výbavu na zimu za super ceny.

Leave a Comment