Bydlení

Zařídit si kompletní kuchyň nemusí být zase tak drahé

Každá místnost v bytě má svou důležitost. To samozřejmě platí i o kuchyni. Nicméně vybavit třeba ložnici nebo dětský pokoj bývá jen málokdy tak náročné a nákladné jako právě kuchyň. Ovšem i v tomto případě lze ušetřit často i desítky tisíc korun. Je však potřeba vědět, jak na to.

Drahé vybavení

Pokud chcete, aby vaše nová kuchyň fungovala zcela podle vašich představ, měli byste ji podle toho zařídit. Základem jsou spotřebiče typu sporák s troubou, případně myčka. Jak moc vás tyto přístroje budou stát záleží hlavně na vašich potřebách a také na tom, jestli preferujete spíše vaření na plynu či raději používáte elektrickou energii.

Ještě mnohem větší výdaj vás ovšem čeká v případě kuchyňské linky. Ty bývají hodně drahé, zvláště toužíte-li po výrobku na míru.

Můžete mít, co chcete

Jakýkoliv nábytek na míru je vždy dražší než již vyrobené kousky. Nejedná se totiž o žádnou pásovou výrobu, jež je daleko levnější.

Kuchyně na míru je samozřejmě snem každé hospodyňky. Každý, byť i ten sebedrobnější detail, je totiž možné ovlivnit. Vyberete si materiál a podílet se budete i na konečné podobě. Problém je, že vás tato sranda bude stát nemalé peníze a realizace potrvá nějaký ten pátek.

Netoužíte-li příliš zchudnout pouze kvůli kuchyňské lince, není problém vybrat si již vyrobenou. Možná vás to překvapí, ale i takovou si budete moci alespoň částečně přizpůsobit k obrazu svému. A zaplatíte daleko menší peníze.

Skládačka

Levné sektorové kuchyně jsou hitem posledních let. Nejenže nestojí majlant, ale zároveň je možné si projekt uspokojivě přizpůsobit svému naturelu. V tomto případě však nerozhodujete o vlastnostech každého šuplíku, ale vybíráte kuchyň po částech.

Jedná se víceméně o takovou větší skládačku pro děti. Do celkového konceptu pochopitelně lze zakomponovat i elektrospotřebiče tak, aby vše bylo maximálně praktické a zároveň nepůsobilo rušivě. Takovýto druh kuchyní dnes nabízí už skoro každý kvalitnější český výrobce nábytku.

Leave a Comment