Zdraví a lifestyle

Zázračný kratom, co je zač a k čemu slouží?

Kratom, stále se opakující slovo na sociálních sítích, skoro každý influencer a sportovec jej podporuje. Slibuje zázračné účinky na podporu fyzické, ba i mentální aktivity a jako bonus dodává kapku euforie. Co je to tento kratom a jaké jsou jeho účinky?

Co je to kratom?

Kratom je strom, který se vyskytuje v jihovýchodní Asii. Je stálezelená rostlina příbuzná kávovníku. Důležité jsou jeho listy, které se sbírají a následně suší a fermentují. Tento proces ovlivňuje barvy kratomu – zelenou, bílou, červenou a zlatou. Zbarvení není určeno jen fermentací, ale také žilkami na listech stromku. Barva stanovuje účinky, a je proto klíčovým elementem při výběru.

Základem kvalitního kratomu je pečlivý sběr listů, který je podroben přísnému výběru. Ty nejlepší jsou původem ze Západního Kalimantu, kde jsme my v roce 2019 vyhledali vhodnou kratom farmu, která má stabilně kvalitní produkt.

Jak funguje kratom a k čemu je?

O využití kratomu v lékařství nalezneme zmínky již v 19. století. Avšak nebyl využíván jen k léčebným účelům, byl oblíben i jakožto opiát. Listy stromu se mohou žvýkat, kouřit či jinak požívat. V dnešní době se ale většinou používá ve formě prášku, který se rozmíchá ve vodě. Jeho účinky jsou stimulující, a proto jsou obecně využívány k podpoře nějaké aktivity.

Červený kratom

Červený kratom je spjat s odpočinkem a relaxem, případně i se soustředěním. Je vhodný pro vyčerpané bytosti, které potřebují trochu oddychu, i proto je oblíben právě u ženské části populace. Tyto listy se vyznačují červenými žilkami a sušeny musí být ve vnitřních prostorech.

Zelený kratom

Zelený kratom je oblíben hlavně u pilných lidí, jelikož motivuje, podporuje kreativitu, stimuluje a dodává energii. Díky svým účinkům je favoritem studentů i pracujících. Nepohrnou jím ani lidé, kteří se chtějí bavit. Zelený kratom totiž nedodává jen energii, ale je spjat i s euforii. Zelený kratom je typický svou jemnou strukturou, které se dosáhne silním drcením, suší se pomalým procesem v temné místnosti.

Bílý kratom

Bílý kratom nepodléhá tak silnému drcení, jeho struktura je spíše hrudkovitá. Pro jeho vznik je potřeba přímé sluneční záření. Tento kratom je populárním pomocníkem sportovců a manuálně pracujíc lidí a to díky silné dávce energie a povzbuzení k dlouhotrvajícímu výkonu.

Zlatý kratom

Zlatý kratom se vyznačuje žlutavou barvu, které se docílí sběrem v podzimních měsících. Tento stimulant pomáhá k dosáhnutí dobrého výkonu za krátký čas, jelikož dodává mnoho energie, podporuje soustředění a energii. Na rozdíl od zeleného nedodává uživateli kýženou euforii, alespoň ne v takové míře.

Leave a Comment