Skvělé tipy

Zajímavosti o kartonu, které jste možná vůbec netušili

Kartonová krabice je díky své lehkosti a odolnosti jedním z nejoblíbenějších obalových materiálů. A protože se většina z nás nyní obrací při nákupech na internetové obchody, setkáváme se s kartonovými obaly více než kdy jindy.

Abychom vyjádřili svou lásku ke kartonovým obalům, díky kterým nám zboží (většinou) dorazí v pořádku, máme pro vás několik zajímavých faktů. Rozšiřte si své obzory o kartonu!

První kartonová krabice na světě

Sir Malcolm Thornhill vyrobil první komerční kartonovou krabici v Anglii v roce 1817.

Kdo kartonové krabice vynalezl?

Pomačkané kartonové krabice objevil skotský vynálezce Robert Gair náhodou, když někdo v jeho továrně rozsekal tisíce papírových sáčků.

K čemu se kartonové krabice používaly kdysi?

V roce 1840 se kartonové krabice staly velmi populární ve Francii. Krabice se používaly k přepravě vajíček molů až z Japonska.

Kdo používá kartonové obaly více než sto let?

Obilný gigant Kellogg™s používá kartonové obaly pro své výrobky od roku 1900.

Obala a zároveň reklamní sdělení

Kartonové krabice už nejsou jen obalovým materiálem. Pro zvýšení zájmu spotřebitelů používá 30 % podniků potištěné obaly.

Karton nabízí jedinečné možnosti

Na kartonové krabice lze vytisknout prakticky jakýkoli design a je to jediný obalový materiál, který lze stříhat a skládat do jakéhokoli tvaru nebo velikosti.

Nejvíce „eko“ na trhu

Obaly z vlnité lepenky jsou díky svým biologicky odbouratelným a netoxickým vlastnostem nejekologičtějším řešením na trhu. Kartonové krabice se obvykle vyrábějí z opakovaně použitých materiálů, protože 70-80 % krabic se recykluje.

Kolik se kartonových krabic vyrobí?

Jen ve Velké Británii se vyrobí přibližně 5 miliard krabic z vlnité lepenky a odhaduje se, že toto číslo se bude v následujících letech zvyšovat.

Existuje i muzeum kartonových obalů

Až příště navštívíte Francii, určitě se podívejte do muzea kartonáže a tisku. Jedná se o muzeum, které je celé věnováno kartonovým obalům.

Pokud jste došli k závěru, že se neobejdete bez kartonových krabic, poptejte je v eshopu Komplexmat, který nabízí i další obalové materiály Praha.

Leave a Comment