Skvělé tipy

Jak nejlépe ochránit displej iPhonu?

Dostali jste na Vánoce nový iPhone? Jestli stále nemáte žádnou ochranu displeje, tak v tom případě je třeba to rychle napravit. Stačí chvilka nepozornosti, kdy upustíte svého křemíkového miláčka na zem, a neštěstí je na světě. Použitím tvrzeného skla či ochranné fólie se můžete snadno vyhnout prasklinám na displeji. Nejvyšší možnou ochranu poskytne právě temperované sklo. Co tento typ skla nabízí? V následujících řádcích vám prozradíme vše, co byste měli vědět.

Vlastnosti tvrzeného skla

Temperované sklo se vyznačuje zvýšenou mechanickou a tepelnou odolností, která vzniká díky zahřátí a následnému prudkému ochlazení skla. Tomuto procesu říkáme kalení, až poté vzniká samotné tvrzené sklo.

Odolnost

Kalení sklu dodává odolnost vůči prasknutí, které způsobené vlivem prudké změny teploty. Tvrzené sklo má až 5x vyšší odolnost proti bočnímu nárazu než běžné sklo. Dokonce je i 3× pevnější v ohybu. Má schopnost vydržet i teploty kolem 200 °C.

Crash test

Na jednom z crash testů, který jsme pro vás shlédli, zkoušeli pracovníci vytvořit na tvrzeném skle rýhy či jiné praskliny, nejdříve škrabáním a projížděním klíčem po skle. Ovšem marně. Poté sáhli po něčem poněkud ostřejším, což byl švýcarský nůž, který se měl zabodnout nebo vytvořit mohutné škrábance do tvrzeného skla, i tento pokus dopadl neúspěšně. Z toho vyplývá, že pokud pořídíte kvalitní temperované sklo, šance na rozbití displeje telefonu jsou minimální až nulové.

Ochrana před rozbitím

Tvrzené sklo poskytne iPhonu nejvyšší stupeň ochrany před škrábanci. Jestli vám telefon upadne, veškerou energii nárazu absorbuje právě ochranné sklo, čímž se výrazně snižuje riziko poškození obrazovky.

Snad jediná nevýhoda je pořizovací cena, která je o něco vyšší než u klasické ochranné folie. Ovšem není se čemu divit, iPhone ochranné sklo chrání vskutku na výbornou.

Tvrzená skla, ale také příslušenství, například v podobě bezdrátové nabíječky do auta, najdete v eshopu ipouzdro.cz.

Leave a Comment