Skvělé tipy

Vychutnejte si víno z Gruzie a nezapomeňte ani na barikované víno

V současné době jsou velice oblíbená gruzínská vína, ostatně není se čemu divit, protože se řadí mezi nejkvalitnější a chuťově i nejzajímavější na trhu. Stejně tak nesmíme zapomenout ani na bariková červená vína, která jsou charakteristická výraznou a specifickou chutí. V následujících řádcích vám prozradíme, po jakých lahvích byste rozhodně měli sáhnout.

Gruzie je jednoznačně kolébkou výroby vína, protože má vynikající podmínky pro pěstování vinné révy. Významná je především vinařská oblast Kachetie, která se nachází ve východní části země. Poskytuje perfektní klimatické podmínky, přičemž výsledná vína jsou typická plnou a výraznou chutí.

Barikové víno má své kouzlo

Zajímavou kategorií jsou barikovaná vína. Vinaři se skladováním a archivací zabývají od nepaměti. V dřívějších dobách se víno uchovávalo v hliněných džbánech, amforách i kožený vacích. Bohatí lidé používají dřevěné sudy, protože byly odolnější a trvanlivější. V současnosti se používají barikové sudy. Skladování a zrání vína v těchto sudech je považováno za známku kvality.

Zrání v dubových sudech dodává vínu charakteristickou barikovou chuť. Dubové sudy jsou tedy nedílnou součástí moderního vinařství. Výsledná vína potom obsahují měkké třísloviny a mají svěží, ovocnýóu a minerální chuť.

Pro bariková vína se používají jen dubové sudy, protože dub jako takový je tvrdý, a tak je vhodný pro výrobu těchto sudů.

Kde koupit víno?

V případě, že si chcete objednat vskutku kvalitní víno z Gruzie, podívejte se do e-shopu Vinazgruzie.cz, kde najdete i luxusní dárkové balení vína. Jedná se o skvělý dárek, kterým potěšíte opravdu každého. Vína jsou v působivých dárkových boxech, takže vy už nemusíte přemýšlet nad vhodným dárkem k narozeninám, jmeninám anebo výročí.

Leave a Comment