Finance Skvělé tipy

Začínáte podnikat a nemáte peněz nazbyt? Naučte se šetřit na správných místech

Začátky podnikání bývají krušné. Pokud nemáte kapsy nadité penězi, které můžete utrácet bez rozmyslu, máte o to těžší pozici. Podle statistik do pěti let zkrachuje 80-90 % nově založených firem. Drtivá většina z nich „dojede“ na špatné hospodaření. Podnikatelé se často rozhodnou pro ukončení byznysu i v momentě, kdy ho ještě mohou zachránit. S trochou štěstí to nebude váš případ. Stačí, když budete řádně hospodařit a ušetříte na všem, na čem se ušetřit dá.

Pořizujte si jen to, co potřebujete

Představa, že si hned zkraje podnikání pořídíte luxusní manažerské auto na operativní leasing, je jistě lákavá. Ale opravdu pro něj najdete využití? Tu samou otázku si položte před nákupem všech nákladnějších položek. Místo posledního modelu Macbooku si možná vystačíte s kvalitní repasovaném notebookem. A stejnou službu jako smartphone za 30 tisíc vám udělá třikrát levnější model.

Tiskněte levněji

Originální tonery něco stojí. Přitom můžete zajistit tonery Xerox či pro tiskárnu jiné značky za mnohem nižší cenu. Jak na to?

U prodejců jako tonerdepot.cz můžete koupit tonery HP a pro zařízení od dalších světových výrobců i za zlomek běžné ceny. Jedná se o tzv. alternativní tonery, které pochází z druhovýroby. V nabídce zmíněného e-shopu najdete produkty od prověřených výrobců, jejichž kvalita je srovnatelná s originálními tonery.

Opatrně s výběrem úvěru

Pokud se neobejdete bez půjčky, nepodepisujte smlouvu dříve, než se seznámíte se všemi dostupnými nabídkami. Finanční produkty jsou mnohdy na první pohled podobné, ale když na ně pohlédnete pod lupou, vypátráte velké rozdíly.

Ušetřete na vybavení do kanceláře

Mít v kanceláři robustní stůl z exotického dřeva, za který by se nemusel stydět ani Jeff Bezos, je dozajista lákavé. Ale platí to samé jako v případě automobilu – pořizujte si jen to, co vám rozpočet reálně dovolí. Dobrou volbou je zařízení z druhé ruky – například z větších firem, které pravidelně obměňují a vyřazují nábytek příslušenství ve velmi dobré kondici. Ušetřené peníze neváhejte investovat do rozvoje vlastního podnikání!

Leave a Comment