Bydlení

Vyberte si šatní skříň, kterou budete milovat

Co může být komplikovaného na výběru nábytku? Katalogy jsou plné výrobků v různých designových variantách – jenomže opravdu nestačí zvolit na základě vzhledu. Chcete-li, aby vám nábytek dělal radost, musí být kvalitní a vnitřně uspořádaný tak, aby odpovídal vašemu způsobu využití. Především pak v případě skříně. Nechcete-li šlápnout vedle, dejte na následující tipy. Prozradíme vám, jak vybrat skříň tak, aby to nebyl jen krátkodobý románek.

Vnitřní uspořádání

Alfou a omegou výběru je vnitřní vybavení. Můžete si vybrat skříň jen podle toho, jak se vám líbí, ale brzy zjistíte, že krása není vše. Měli byste si ujasnit, zda je daný model připravený na vaše oblečení. Každý kousek by měl mít své místo a nikoliv skončit na hromadě. V praxi to znamená dostatek širokých polic, tyč na ramínka, výsuvné šuplíky a další „vychytávky“.

Výška

Dalším aspektem výběru šatní skříně je její výška. Logicky platí, že vyšší nábytek nabízí více prostoru. Horní část lze využít pro uskladnění sezónního oblečení a věcí, které nenosíte často. Na druhou stranu se ujistěte, že vám nebude výška na obtíž.

Způsob otevírání

Třetí pravidlo souvisí s otevíráním. V tomto směru může být dobrou volbou šatní skříň s posuvnými dveřmi. Dveře i šuplíky by se měly otevírat lehce a potichu. Jinak vám bude každé otevření lézt krkem. Posuvné dveře jsou ideálním řešením do menších místností, kde by klasické dvoukřídlé varianty byly nepraktické.

Stabilita

Jaká ještě by měla být šatní skříň, do které se bezmezně zamilujete a nedáte na ni dopustit? Stabilní. Pakliže nedůvěřujete podlaze, která není úplně rovná, raději skříň spojte se zdí nebo další skříní. Zabráníte tomu, aby se neustále kývala.

Co dodat závěrem? Chcete-li opticky rozšířit prostor místnosti, zaměřte se na šatní skříně se zrcadlem. Ještě většího efektu dosáhnete, je-li šatní skříň bílá. Ovšem pozor – v ložnici vás může velké zrcadlo naopak rušit při relaxaci. Volte tedy rozvážně.

1 komentář

Leave a Comment