Skvělé tipy

Nejen horolezci ví, že na kvalitě lana záleží

Poctivá výroba s tradicí se dnes cení a u výrobků, na něž musí být stoprocentní spoleh, to platí dvojnásob. Myslíte si, že kvalitní lano ocení jen sportovci nebo zemědělci? Jen si vzpomeňte, kolikrát jste už potřebovali v běžném životě kus provazu!

Pro děti a sportovní nadšence

Také jste jako děti rádi skákali přes švihadlo, šplhali na provaze, hráli přetahovanou nebo se houpali v dětské houpačce? Dnešní děti tráví většinu času u počítače, rozhodně jim proto prospěje, když jim dopřejete trochu pohybu. Provaz z přírodních materiálů, který vaše ratolesti unese, je v těchto případech nezbytností. Fotbalové, volejbalové i další sportovní týmy se neobejdou bez sítě a určitě využijí i pletené tašky na míče.

Nejen pro hospodyňky

Pokud nemáte na prádlo speciální věšák, pravděpodobně u vás v koupelně či na balkoně neustále visí šňůry na prádlo. Ty musí být schopné odolávat častému zatížení a vlhkosti. Každodenním pomocníkem v domácnosti je také obyčejný motouz – to je ten tenký provaz, který používáme na balíky. Motouzy si najdou své využití také v kanceláři, zahradnictví, zásilkových obchodech, ve výrobě a obecně všude, kde je třeba svázat zboží či materiál. Řidičům by v kufru nemělo chybět pořádné autolano pro nouzové odtažení nefunkčního vozidla, odolné v tahu a trhu. Materiál na lana se dále používá k výrobě klasických rohoží, které nestárnou.

Lana od Delany

Družstvo Delana s velkou tradicí má sídlo v Deštné, kde se již od počátku devadesátých let věnuje výrobě lan, provazů, švihadel a rohoží. Pro svou tvorbu využívá bavlnu, jutu, chemlon, sisál a porypropylen. Seženete zde i specializované produkty, k nimž patří vazáky, pavuzníky, teletníky a opratě pro chovatele dobytka. Ochotní odborníci poradí, pomohou, případně i zhotoví lana a provazy na zakázku.

Leave a Comment