Bydlení

Komfortnější a úspornější bydlení díky venkovním roletám

Řešíte zastínění svého domu a sbíráte informace o jednotlivých systémech? Pak jste již jistě narazili na zmínku o venkovních či předokenních roletách. Pomineme-li vyšší pořizovací cenu oproti standardním vnitřním roletám či žaluziím, v podstatě nemají žádnou nevýhodu. Investice se vám však vrátí v podobě maximálního komfortu. A časem i ve formě úspory za energie!

Chrání před vnějšími vlivy

Venkovní rolety primárně slouží jako ochrana před ostrým sluncem. Stačí je stáhnout a místnost se po chvilce o poznání ochladí. Jde o mnohem efektivnější řešení, než když se sluneční paprsky dostanou přes okno až dovnitř a zastaví se o žaluzie – ty se rozpálí a dále ohřívají místnost. Další výhoda spočívá v možnosti absolutního zatažení. Chcete-li mít při spánku úplnou tmu, venkovní rolety vám to umožní.

Tepelně izolují a chrání před nezvanými hosty

Venkovní rolety slouží také jako tepelná izolace a mohou vám ušetřit až třetinu nákladů za vytápění. Mimo to získáte účinný zabezpečovací prvek, díky kterému bude váš domov lépe chráněn před zloději. Kromě mechanické ochrany působí i z psychologického hlediska – když zrovna nebudete doma, naprogramujete automatické zatahování a ostatní nabudou dojmu, že se v domě někdo nachází.

Konečně tichá domácnost

Venkovní rolety neslouží pouze jako kvalitní tepelná izolace – stejně dobře izolují venkovní hluk. Trápí-li vás rámus od sousedů či z ulice, díky roletám klesne úroveň hluku až o 10 dB.

Pořiďte si ty nejlepší!

Rozhodli jste se, že si venkovní rolety pořídíte, ale nemůžete se rozhodnout pro konkrétního dodavatele? V případě předního českého výrobce Climax budete mít jistotu, že vám systém poslouží podle vašich představ. V nabídce najdete varianty s přiznaným boxem, podomítkovým boxem i rolety do stavebních překladů. Stačí si vybrat některý z mnoha trendy barevných odstínů a domluvit se na realizaci.

Leave a Comment