Skvělé tipy

Vyberte si reproduktor, který vám umožní poslech bez kompromisů

Dejte na chvíli stopku sluchátkům a začněte si zase užívat plnohodnotnou reprodukci zvuku z reproduktorů. Nechte, aby hudba vplula do všech koutů vašeho domova a navoďte atmosféru hodnou koncertů vašich nejoblíbenějších interpretů. Co byste o reproduktorech měli vědět a kde seženete ty nejlepší? Vše podstatné najdete v tomto článku.

Parametry, na které musíte brát zřetel

Nabídka reproduktorů a soustav je široká a mnohé modely se na první pohled liší pouze designem skříně. Ve skutečnosti mohou mít diametrálně odlišné technické parametry, a právě ty byste si měli ohlídat – pokud z nich chcete vytěžit maximum potenciálu.

Alfou a omegou jsou výkon udávaný ve wattech, impedance (udává, kolik elektřiny musí proudit, aby reproduktor podal plný výkon), frekvenční rozsah (rozmezí frekvence, kterou dokáže reproduktor reprodukovat) a citlivost (udává hlasitost v přepočtu na 1 W výkonu). Za pozornost samozřejmě stojí i další vlastnosti, například rozměry a hmotnost, materiál konstrukce, konektivita či napájení a dobíjení.

High endové značky pro poslech bez kompromisů

Hudební fajnšmekři moc dobře vědí, že kvalitní reproduktory nestojí pár stokorun. A nestojí ani pár tisíc – ceny těch nejlepších systémů začínají na několika desítkách tisíc (například model Sonetto II značky Sonus faber) a výjimkou nejsou ani reproduktory s cenovkou ve statisících (prvotřídní Audiovector R3 Aventgarde). Narazíte na ně u specializovaných prodejců jako AVcenter.cz.

Vybrat ten správný reproduktor není pro laika snadné, ale naštěstí se můžete obrátit na odborníky, kteří vám doporučí optimální řešení s ohledem na vaše požadavky i rozpočet. Zastavte se v showroomu Avcenter – jediném místě svého druhu v Praze – a porovnejte zvuk high endových soustav na vlastní uši.

Leave a Comment