Bydlení

Elektro porucha? Kdykoliv vám s ní pomůže elektro pohotovost

Nepříjemné věci se obvykle ději v momentě, kdy to potřebujeme nejméně. Třeba porucha elektroinstalace nebo jiné potíže související s elektřinou. Bez proudu se běžná domácnost příliš dlouho neobejde – obvykle začínáme šílet jen pár minut poté, co nám dojde, že se skutečně neobejdeme bez pomoci odborníka. Co si v takové chvíli počít?

Když najednou vypnou proud

Když něco přestane fungovat, jak má, máme tendenci panikařit. Elektrikář Praha 5 doporučuje zachovat klid a přesvědčit se, že jde skutečně o poruchu v dané domácnosti. V prvé řadě (tedy než zavoláte elektro pohotovost) se přesvědčte, zde jsou bez proudu i ostatní byty či domy v okolí. Pokud ano, jedná se o výpadek ze strany dodavatele energie a nic s tím neuděláte.

Týká-li se výpadek proudu pouze vaší domácnosti, pokuste se nahodit hlavní jistič. Možná vám jen vypadly pojistky, a právě nahození spínače obvykle vrátí vše do normálu. Anebo taky ne – pak vám nezbude, než se obrátit na odborníky.

Do opravy elektrozařízení se sami nepouštějte

Bez ohledu na charakter poruchy se do opravy elektroinstalace či elektrospotřebiče nepouštějte vlastními silami. Na internetu sice najdete praktické návody včetně videotutoriálů, ale opravdu chcete riskovat zhoršení situace, a v horším případě i zdraví nebo život? Přenechte práci kvalifikovanému elektrikáři, který disponuje zkušenostmi i vybavením.

Kde seženete pomoc kdykoliv?

Schopných elektrikářů je jako šafránu a dohledat se odborníka, který v rekordně krátké době vyřeší poruchu, je mnohdy nemožné. Obyvatelé Prahy a okolí se mohou spolehnout na elektro pohotovost Elektro Elefant. Stačí zavolat a do 90 minut od nahlášení havárie dorazí na místo elektrikář Praha – 6.

Na Elektro Elefant se můžete obrátit také v případě potřeby jakýchkoliv elektroinstalačních prací, revize elektro, instalace domácího telefonu a souvisejících služeb. Více se dozvíte na elektro-elefant.cz.

Leave a Comment