Zdraví a lifestyle

Vodní filtr pro úpravu pitné vody šetří vaše zdraví i životní prostředí

Ve většině českých domácností je k pití, mytí ovoce a zeleniny a přípravě pokrmů a nápojů běžně využívána voda z kohoutku. Do té vodárny přidávají chlór, aby touto cestou eliminovaly nežádoucí bakterie a viry a voda tak byla zdravotně nezávadná. Chlór ale není dobré dostávat do těla den co den, navíc se negativně projevuje na chuti a zápachu vody, která přes veškeré úpravy obsahuje i další nežádoucí látky, které – byť jsou podlimitní – mohou v dlouhodobém horizontu podlomit zdraví.

Mnoho českých domácností řeší problém nepříliš chutné kohoutkové vody balenou vodou. K vaření a mytí ovoce a zeleniny ale stále používají nefiltrovanou vodu z kohoutku, a tak nežádoucí látky v ní obsažené přesto v jejich těle skončí.

Vodovodní filtry a jejich výhody

Vodovodní filtry představují velmi ekologický způsob úpravy kohoutkové vody, který zároveň ušetří vaše peníze. Oproti balené vodě vás kohoutková voda upravená pomocí vodovodního filtru vyjde o poznání levněji.

Po úpravě vody

· zmizí chemický zápach,

· voda je zbavena všech škodlivin,

· výborně chutná

· a přitom jsou v ní zachovány zdraví prospěšné minerály.

Vodovodní filtry je možné umístit na linku nebo schovat pod ní, takže nejsou vidět a v kuchyni nijak nepřekáží. Filtry jsou typické vysokou účinností díky velkému objemu absorpčních hmot a vyznačují se dlouhou životností, takže náklady na úpravu vody jsou oproti zásobování balenou vodou velmi nízké.

Filtrační konvice – oblíbená alternativa vodovodních filtrů

Velmi oblíbenou alternativou vodovodních filtrů jsou filtrační konvice. I ty zajistí odstranění širokého spektra nežádoucích látek. Nespornou výhodou je i eliminace dusičnanů a vodního kamene. Měkčí voda šetří kuchyňské spotřebiče, které tak mají delší životnost i nižší spotřebu elektrické energie.

Přístroje pro zdraví

Široký výběr filtrů na vodu a dalších produktů pro přípravu zdravých pokrmů a nápojů najdete v e-shopu Přístroje pro zdraví. Veškeré produkty, které e-shop Přístroje pro zdraví nabízí, jsou od kvalitních distributorů a výrobců a zboží je odesíláno do 48 hodin.

Leave a Comment