Bydlení

Věnujte se rodině, nádobí svěřte myčce

Myčka usnadňuje život v mnoha domácnostech. Je to opravdu skvělý pomocník, který šetří nejen peníze za vodu, ale také drahocenný čas. Pokud ještě doma myčku nemáte, děláte velkou chybu. Přicházíte o hodiny a hodiny, které byste místo nádobí mohla věnovat vaší rodině.

Šetří přírodu i peníze

Určitě se při mytí nádobí snažíte neplýtvat vodou. Nikdy se vám to ovšem nepodaří tolik, jako myčce. Ta je vyrobena tak, aby spotřebovávala jen to nejnutnější množství vody. Tím udělá radost nejen vaší peněžence, ale také přírodě. Šetřit vodu je jedno ze základní pravidel péče o životní prostředí.

Travte čas smysluplně, zapomeňte na mytí nádobí

První myčku na nádobí sestrojili už v devatenáctém století. I když se do běžných domácností začaly rozšiřovat až mnohem později, je vidět, že mytí nádobí vždycky patřilo mezi neoblíbené, otravné činnosti. Aby ne. Umývání špinavého nádobí je přece zdlouhavá a nevděčná práce. Jen si to představte: Desítky minut strávíte nad dřezem, myjete hrnek za hrnkem, talíř za talířem, drhnete špinavé hrnce, pak všechno pečlivě utíráte… a když máte konečně hotovo, uvaříte si k odpočinku čaj – a špinavé nádobí se začíná hromadit znovu. To přece nemáte za potřebí.

S myčkou je to mnohem snadnější. Průběžně ji plníte, nakonec spustíte potřebný program a pak už jen čekáte, než odvede svou práci. Mezitím můžete dělat, cokoliv se vám zalíbí. Můžete vyrazit s rodinou na procházku, zahrát si nějakou deskovku nebo se třeba podívat na film. Čas trávený s rodinou je to nejcennější, co můžete mít, tak si ho zbytečně nekazte domácí prací, kterou za vás bez problémů může odvést myčka.

Jak vybrat myčku

Rádi byste si myčku koupili, ale nevíte si rady s jejím výběrem? Nebojte, není to nic složitého. V první řadě byste měli promyslet, zda chcete vestavěnou nebo volně stojící myčku. Jestli nová pomocnice přichází zároveň s rekonstrukcí kuchyně, zvolte určitě vestavěnou myčku. Do kuchyňské linky vám ji zakomponují tak, že o ní vůbec nebudete vědět. Dokonale splyne, nebude vám kuchyň nijak esteticky narušovat.

Dále záleží na velikosti myčky. Početná rodina bude potřebovat co největší myčku, aby ji nemusela spouštět příliš často. Jednotlivci, který si doma téměř nevaří, naopak postačí malinká stolní myčka, která se instaluje na kuchyňskou linku. Mezi těmito dvěma extrémy samozřejmě existuje mnoho „mezistupňů“, takže si na své přijde každý.

Dívejte se také na energetickou třídu spotřebiče. Myčku budete pravděpodobně zapínat (téměř) každý den, je proto důležité, aby pracovala co nejefektivněji. Pozornost si zaslouží také hlučnost, předpokládaná spotřeba vody a energie, energetická třída při sušení.

Abyste měli jistotu, že bude myčka fungovat spolehlivě, vyberte si osvědčenou značku. Dlouhou tradici na trhu elektrospotřebičů má firma Electrolux. Každoročně získává nové a nové spokojené zákazníky.

Leave a Comment