Zdraví a lifestyle

Nemůžete se zbavit závislosti na kouření? Elektronické cigarety jsou neškodnější varianta

Kouření je nepěkný zlozvyk. Nejen, že jím obtěžujete okolí, ale také škodíte svému zdraví. Nápisy na krabičkách od cigaret nelžou; kouřením si skutečně zvyšujete riziko různých onemocnění. Přestat kouřit však není vůbec jednoduché. Jak alespoň trochu ulevit tělu? Přejděte na elektronické cigarety.

Proč se zbavit závislosti na nikotinu

  • Cigarety ohrožují zdraví, zvyšují riziko rakoviny, infarktu, cukrovky, ischemie, onemocnění pohlavních orgánů apod.
  • Cigaretový kouř neškodí jen samotnému kuřákovi, ale také lidem v okolí. Pasivní kouření je stejně nebezpečné jako aktivní. Kouřením ubližujete jak sobě, tak svým blízkým, možná dokonce i dětem.
  • Kouření se prodraží. Cigarety stále zdražují.

Elektronická cigareta jako krok k lepšímu

Elektronická cigareta (vaporizér) byla patentována v Číně roku 2006. Krátce poté se dostala k nám do České republiky. Při kouření elektronické cigarety se inhaluje nikotin, stejně jako tomu je u klasických cigaret. Elektronická cigareta se ovšem na rozdíl od klasické nezapaluje, takže nedochází k šíření oxidu uhelnatého a dehtu, nevzniká zapáchající kouř dráždicí oči a sliznice.

O e-cigaretách se rozhodně nedá říct, že jsou zdraví neškodné. I ony mohou zvyšovat riziko rakoviny. Kvůli obsahu nikotinu navíc nedojde automaticky k odnaučení kouření. V porovnání s tabákovými cigaretami jsou ale škodlivé mnohem méně, proto je můžete brát jako jakýsi krok k lepšímu.

Výhodou elektronické cigarety navíc je, že umožňuje upravovat množství nikotinu. Postupným snižováním se tak nakonec můžete zbavit závislosti. Chce to jen trpělivost a hlavně pevnou vůli, která vám nedovolí dávku znovu zesílit.

Inhalujte zdravěji

Opak škodlivého kouření vám zajistí vaporizér na byliny, díky kterému můžete inhalovat zdraví prospěšné látky z bylinek. Oblíbený je např. vaporizér konopí, ovšem samozřejmě je jen na vás, které druhy bylinek vyzkoušíte.

Leave a Comment