Bydlení

Váš obývák si zaslouží krásnou, pohodlnou a praktickou sedačku!

Zařizujete nový obývací pokoj a „zasekli“ jste se při výběru sedací soupravy? To, že se nákup nesnažíte uspěchat, je jen dobře. Sedačka je jedním z hlavních prvků, a proto by měla respektovat vaše potřeby a vkus. Jinými slovy musí dobře vypadat a ještě lépe sloužit. Pokud si nevíte rady, začtěte se do následujících tipů. Prozradíme vám, jaké trendy v sortimentu sedacích souprav panují a na co si dát pozor.

Vzhledem k tomu, že v posledních letech vzrostl zájem o interiéry v open-space stylu, jsou v kurzu velké rohové sedací soupravy, které prostor opticky rozdělují na více samostatných sektorů, a to při zachování vzdušnosti.

K dalším typickým vlastnostem moderních sedacích souprav patří vysoce komfortní sedáky. Doby, kdy leckteré sedačky dobře vypadaly, ale nenabízely požadovaný komfort, jsou naštěstí nenávratně pryč. Výrobci si uvědomili, že si za pohodlí připlácí i zákazníci s menším rozpočtem.

Sedáky jsou delší, opěrky kratší a područky širší. I takto lze charakterizovat typickou sedačku, která odpovídá současným trendům. Za pozornost však stojí také důmyslné polohování, praktické úložné prostory a odkládací poličky. Linie jsou jednodušší, ale o to promyšlenější. Cílem nábytkářů je, aby sedací souprava působila harmonicky – nikoliv jako přílišná zátěž, jak tomu bylo kdysi.

Při výběru sedací soupravy samozřejmě nejde jen o tvar a funkci, ale také o barvu. Právě tento aspekt zákazníky ovlivňuje zdaleka nejvíce. Aktuálně letí neutrální tóny a zemité barvy, nicméně krok vedle nemusí znamenat ani výraznější tón. Podstatné je, aby sedačka korespondovala s ostatním vybavením. Zda se rozhodnete podle obývací stěny, nebo naopak, je jen na vás.

Jako bohatý zdroj inspirace vám poslouží nabídka sedacích souprav na www.lumax-nabytek.cz. Známý prodejce nabízí moderní a vysoce kvalitní nábytek za výhodné ceny.

Leave a Comment