Skvělé tipy Vzdělání

Jestlipak víte, proč je dobré umět anglicky

Někteří lidé mají na cizí jazyky talent takříkajíc od přírody, jiným slovíčka a gramatika neleze do hlavy. Pokud patříte do druhé skupiny, možná si kladete otázku, jestli má studium vůbec cenu. Vždyť drtivá většina anglicky mluvících obyvatel taky neumí česky. Navíc můžete využívat online translatory a slovníky… Nenechte se podobnými úvahami zviklat. Angličtinu byste se měli začít učit hned z několika pádných důvodů.

Nejrozšířenější jazyk na světě

Pro téměř půl miliardy lidí je angličtina mateřským jazykem. Podle odhadů však anglicky hovoří zhruba čtyřnásobek populace. To znamená kolem dvou miliard lidí, kteří angličtinu využívají jako další jazyk.

Mohli byste argumentovat tím, že se do zahraničí nechystáte – tak proč se učit anglicky, když je u nás všechno v češtině… Ale co písničky, filmy, seriály a neuvěřitelné množství zajímavých informací na internetu? Znalost angličtiny vám otevře bránu do světa, aniž byste vytáhli paty z domu.

Angličtina vám usnadní hledání práce

Díky znalosti angličtiny výrazně vzroste vaše šance na lépe placenou pracovní pozici. Na pracovním trhu panuje tvrdá konkurence a angličtina vás může dostat před ostatní. Alespoň základní úroveň angličtiny je dnes vyžadována i u méně odborných činností.

V Lingua Sandy se rozmluvíte až překvapivě rychle

A našli bychom několik dalších důvodů, proč byste se měli co nejdříve přihlásit na jazykové kurzy a doplnit si mezery. Raději vám ale prozradíme, kde vás velmi rychle rozmluví. Renomovaná pražská jazyková škola Lingua Sandy pořádá jazykové kurzy angličtiny pro zájemce na všech úrovních a garantuje individuální přístup s důrazem na otevřenou komunikaci a efektivní a cílenou výuku.

Do jazykové školy Lingua Sandy budete docházet s radostí. A možná si nakonec přiberete některý z dalších 40 jazyků. Více se dozvíte na www.lingua-sandy.cz.

Leave a Comment