Skvělé tipy

V průmyslovém odvětví i mnoha dalších oborech se vyplácí používat kvalitní kalibry

Každý z vás si jistě chce při nákupu koupit jen to nejlepší zboží. V řadě případů přitom platí, že kvalita se pozná dle toho, zda jsou vyrobené produkty správně zkalibrované. Aby tomu tak bylo, je nutné při výrobě využívat speciální profesionální kalibry a měřidla.

Kalibry, které si firmy, živnostníci, ale třeba i domácí kutilové mohou objednávat na https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/, nejsou přímo určené pro běžné měření, jak si laik možná představuje. Jde hlavně o ověřování toho, zda mají vyráběné produkty správné parametry dle zadání. V opačném případě se totiž snadno může stát, že při sestavování finálního produktu do sebe jednotlivé komponenty nemusejí zapadat, neboť mají, byť třeba jen o pár milimetrů, nesprávné rozměry, případně jsou špatně provedené. Díky použití kalibrů a dalších měřidel se firmy při výrobě vyhnou opakované produkci vadného zboží, což by pro jejich hospodářské výsledky znamenalo nemalou finanční ztrátu.

Kalibr dokáže rozeznat i malinkou odchylku

Moderní kalibry, jež se dají pořídit na https://www.nastroje.cz/kalibry-a-meridla/kalibry/, umějí rozeznávat i ty nejmenší odchylky, tedy řádově klidně v pouhých tisícinách milimetrů, což lidské oko ani nemusí, ba dokonce nemůže zaznamenat. Právě preciznost je základním předpokladem k úspěchu v mnoha průmyslových odvětvích. Každá nepatrná odchylka může produkty znehodnotit. Pomocí špičkových kalibrů a měřidel se tomu dá zabránit.

Druhy kalibrů

Nejčastěji se používají závitové kalibry. Už z názvu je patrné, že v jejich případě se provádí kontrola u nejrůznějších závitů, a to vnějších i vnitřních. Logicky se tak tyto kalibry uplatňují hlavně ve strojírenském průmyslu. Druhou variantou jsou pak takzvané válečkové kalibry, jejichž úkolem je srovnávat veškeré vnitřní průměry výrobků. Oba typy v různých provedeních se dají sehnat přes výše uvedené webové stránky specializované firmy.

Leave a Comment