Bydlení

Potřebujete elektroinstalaci navíc? Využijte zásuvky na povrch

I když si velice pečlivě naplánujeme rozmístění zásuvek v interiéru, nakonec se může ukázat přece jenom nedostatečným, nebo nepříliš šťastným. Ještě hůře jsme na tom tehdy, když „přijdeme“ již k hotovému interiéru a máme se mu přizpůsobit. Vhodným řešením je pak instalace dodatečných zásuvek. Na zeď a do podlahy je to náročné. Snadnějším řešením jsou zásuvky do stolu a zásuvky na povrch.

Zásuvky do stolu jsou ideální pro pracovní místo

Pro domácí home office, šicí koutek, ale též na stoly dětí v dětském pokojíku, se hodí výklopná zásuvka, nebo zásuvka do stolu.Tyto dodatečné zásuvky vyřeší připojení k elektrické síti navíc, mohou přidat rovněž další USB či datové připojení. Ani dětské pokojíky se dnes neobejdou bez techniky. Už mladší školní děti mají svůj počítač, mnohdy mobil, tiskárnu a další techniku, kterou je nutné napájet. S technikou už pracují dokonce předškolní děti. Nabíjejí si MP3 přehrávače či chytré mluvící tužky ke knížkám. Zásuvky na stole jsou pro ně bezpečnější a lépe dostupné.

Zásuvka na povrch se hodí do kuchyně, k šicímu stroji i do podkroví

Výhodou povrchových zásuvek je, že při upevňování na podlahu, na stůl, na pracovní linku, či třeba na polici, nemusíte dělat v podstatě žádné destruktivní zásahy. Zatímco výklopné i výsuvné zásuvky musí často instalovat truhlář, zásuvka na povrch se připevňuje snadno pomocí šroubů, oboustranné lepicí pásky, lze ji jenom položit, nebo připevnit pomocí svorky, která je součástí některých povrchových zásuvek. I zásuvka na povrch počítá s ním, že oceníte USB připojení. Existují i takové, které mají instalováno led osvětlení. Při některých instalacích jsou žádanými uzavíratelné zásuvky. Hodí se do kuchyní, do koupelen i tam, kde chceme chránit děti.

Zásuvky na povrch i do stolu uklidí vaši kabeláž

Naše byty a domy jsou dnes doslova protkané nadbytečnou kabeláží. Díky chytré dodatečné instalaci povrchových zásuvek, výklopných zásuvek a zásuvek do stolu dokážeme tyto kabely všude podél zdí a po zemi zcela zásadně eliminovat. Provoz domácnosti je bezpečnější a snadněji se též uklízí.

Leave a Comment