Bydlení

Strojní omítání je extrémně rychlé. Ale má i další výhody!

Pustili jste se do rekonstrukce bydlení a chystáte se na nahazování omítek? Tato činnost nepatří k těm příjemnějším, a navíc je časově náročná. Mimo to hrozí, že kvůli špatně namíchané směsi nebude omítka držet a z výsledku budete zklamaní. Naštěstí se nabízí i jiná možnost – žijeme v době, kdy moderní technologie průběžně mění zavedené zvyklosti a stavitelství je jedním z nejdynamičtějších oborů. Potvrdí vám to lidé, kteří již využili metodu strojního omítání. V čem spočívá a jaké jsou její výhody?

Co je to strojní omítání?

Strojní omítání je oproti klasickému ručnímu nahazování omítek extrémně rychlé. Co byste řekli na to, kdyby vám někdo omítl až 100 m² plochy za den? Pro odborníky z firmy Horňák – omítky České Budějovice je to každodenní rutina. Nedají na moderní způsob omítání dopustit a pochvalují si nejen rychlost, ale také kvalitu směsi.

A právě kvalita směsi je další velkou výhodou strojního omítání. Firmy používají již namíchaný materiál a nehrozí, že se bude omítka na různých místech lišit. Výroba směsi probíhá pomocí výpočetní techniky, která garantuje přesný poměr příměsí a homogenitu. Nedochází k nežádoucím výchylkám a výkyvům kvality, což je v případě ručně míchaných směsí poměrně častým problémem.

Za zmínku stojí také velmi dobré tepelné a hygienické vlastnosti. Během omítání nedochází k tvorbě nadměrného množství odpadu, a protože jde o automatizovanou činnost, je možné předem přesně odhadnout množství potřebného materiálu.

Kde se strojní omítání používá?

Systémy pro strojní omítání se využívají jak v exteriérech, tak v interiérech, a to nejen při omítání rodinných domů, ale také v rámci výstavby a rekonstrukcí větších objektů a průmyslových areálů. Omítku lze využít i jako podklad pro další vrstvu (např. zateplovací systémy).

Chcete se o strojním omítání dozvědět více? Dotazy vám rádi zodpoví odborníci z firmy Horňák – zateplování budov České Budějovice. Kontakt najdete na www.hornak-omitky.cz.

Leave a Comment