Finance Skvělé tipy

Strach z půjček? Stačí mít respekt a srovnávat

Situace na půjčkovém trhu se obrátila o sto osmdesát stupňů. Pokud si živě pamatujete na doby, kdy drtivou většinu nabídek tvořily půjčky od neznámých poskytovatelů, úvěrových predátorů a zprostředkovatelů, můžete své vzpomínky vymazat. Nový zákon o půjčkách hraje spotřebitelům do karet – půjčky nyní poskytují pouze společnosti, které podaly žádost o registraci u ČNB a splnily přísná kritéria. Celkově je trh přehlednější a bezpečnější. Přesto byste neměli výběr online půjčky podceňovat a využít nezávislé srovnání půjček.

Jaký typ půjčky je pro vás ten správný?

Klíčové rozhodnutí souvisí s typem úvěru. K mání jsou malé i velké půjčky s různou dobou splatnosti. Zatímco tzv. mikropůjčky ve výši několika tisíc korun musí spotřebitel splatit v rámci několika dní až týdnů, splatnost úvěrů ve výši desítek až stovek tisíc korun se pohybuje v řádu měsíců až let.

Má-li vám půjčka opravdu pomoct (a nedostat vás do ještě větších finančních problémů), musíte si vybrat produkt, který odpovídá vašim možnostem. Nepůjčujte si zbytečně velkou částku a v žádném případě neutrácejte cizí peníze za nepotřebné věci. Zároveň zvažte optimální dobu splatnosti a výši úvěru – volte takovou splátku, aby nezatížila váš rozpočet.

Srovnávač vám prozradí, která půjčka je ta správná

Nezávislé srovnání na www.pujckyporovnani.cz je zdarma. Na serveru najdete všechny bankovní i nebankovní půjčky – podrobné informace, ale také test způsobilosti a články s praktickými radami.

Objektivní porovnání úvěrů vám ušetří spoustu času, který byste strávili brouzdáním na webech jednotlivých bank a nebankovních institucí a ručním srovnáváním parametrů.

Závěr patří konkrétním tipům:

Pro zájemce o menší půjčku je jako stvořená Rychlá půjčka 24 ve výši od 500 do 10 tisíc korun a splatností od 5 do 45 dní. Poskytovatel nehledí na výši příjmů a neprověřuje registry dlužníků.

Chcete-li si půjčit větší částku, zkuste to třeba u ČS. Bankovní půjčka České spořitelny ve výši od 20 tisíc do 2,5 milionu korun má splatnost až 120 měsíců. Banka logicky hledí na bonitu a lustruje v registrech.

Leave a Comment