Bydlení

Moderní příslušenství do koupelny

Každoročně se objevují nové trendy v oblasti koupelen, které sice nejsou nijak převratné, ale čím dál častěji je kladen důraz na kvalitu, a to nejen co se týče obkladů a dlažeb, ale také veškerého koupelnového příslušenství. Důležitý je vkus majitele, ale také dispozice v prostoru koupelny a finanční možnosti. Myslete však na to, že kvalitní produkty jsou cenově výhodnější, jelikož dlouho vydrží. Moderní koupelna se v poslední době nese v dekoru dřeva, betonu, kamene či cementu v kombinaci s kovovými doplňky a sklem. V oblibě jsou nadčasové barvy v odstínech hnědé, šedé, béžové, bílé a černé.

Chcete mít v koupelně vanu, nebo sprchový kout?

Rozhodnutí zda si pořídit do koupelny vanu, nebo sprchový kout je jen čistě na vás, záleží na prostoru ve vaší koupelně a tom, čemu dáváte přednost. Někdo si rád užívá relaxaci ve vaně s bohatou pěnou, jiní naopak dají přednost rychlé a osvěžují sprše. Pokud je vaše koupelna dostatečně prostorná, tak můžete zvolit kombinaci vany se sprchovým koutem. V nabídce je nepřeberné množství asymetrických či klasických van. Když prostor dovolí, hitem jsou volně stojící vany, které působí luxusně a honosně. Koupací nádoby se liší tvarem s hranatými či oblými liniemi a materiálem ze smaltu nebo akrylátu. Pro dotažení celkového designu vybírejte pečlivě vanovou baterii a další příslušenství, např. sedátko do vany.

Jednoduchý a praktický sprchový kout

Řešení v podobě sprchového koutu je velice praktické především v menších koupelnách, milovníci luxusu ocení hydromasážní boxy s párou nebo tzv. walk-in s jednoduchou sprchovací zástěnou. Pro snadnější údržbu a prevenci proti usazování nečistot se používají podlahové, případně stěnové odtokové žlaby a elegantní minimalistická skla bez rámů. I v malé skromné koupelně nesmí chybět stylová sprchová baterie, držáky ručníků a úchyty skleněných poliček. Široký výběr řešení pro koupelny nabízí firma KRAUS Glas Beschlaege, s. r. o., která se zaměřuje rovněž na kování a systémy pro sklo. Tito odborníci vám rádi poradí s řešením přímo na míru i se samotnou montáží.

Od podzimu 2014 máte možnost navštívit některý ze seminářů či školení v prostorách KRAUS Galerie, kde se dozvíte mnoho zajímavých informací.

Leave a Comment