Auto-moto Pro muže

Chcete propadnout karavaningu? Směle do toho…

Léto se blíží mílovými kroky a s ním i čas dovolených. Pokud vás napadlo, že tu letošní strávíte úplně jinak než v předchozích letech, nebraňte se tomu. Odpočinek v bezprostřední blízkosti přírody vás nabije mnohem více než poflakování kolem hotelového bazénu. A když na to přijde, karavan vám poskytne komfort srovnatelný s ubytováním v penzionu.

Obytňák, nebo přívěs?

Ještě než se sbalíte a vyrazíte vstříc novým zážitkům, budete muset vyřešit dilema. Vyberete si obytné auto, nebo přívěs?

Obojí má svá pro i proti. Přívěs je obvykle o něco prostornější a můžete ho kdykoliv odpojit a nechat v kempu. Jízda s obytným vozem zase nevyžaduje takové řidičské schopnosti a cestovní rychlost je o něco vyšší, což se projeví především při delších cestách.

Jak z toho ven?

Než učiníte unáhlené rozhodnutí a pořídíte si jedno, nebo druhé, navštivte půjčovnu a obojí si vyzkoušejte. Půjčovna karavanů by měla být jasnou volbou pro každého, kdo s karavaningem teprve začíná a nechce bezhlavě utratit nemalou částku za vlastní obytné auto nebo přívěs.

Nové karavany nejsou levná záležitost a díky půjčovně dostanete možnost zjistit, jestli vás kempování bude bavit, nebo jde jen o dočasný rozmar. Dojdete-li po první dovolené k závěru, že už si jinak léto nedokážete představit, vyplatí se vám pořídit vlastní karavan.

Starší ano, ale ne příliš starý

Pořizovací cena nového přívěsu je poměrně vysoká a obytné auto vás bude stát ještě víc. Mnohem levnější alternativu představuje segment starších karavanů. Dejte si však dobrý pozor na to, kde se po vysněném přístřeší na kolečkách poohlédnete. Vyhněte se obstarožním a špatně vybaveným přívěsům a obytným vozům – zaměřte se na zánovní a velmi zachovalé modely (dobrou volbou je například prověřený bazar karavanů Hykro).

A nezapomeňte ani na nezbytné doplňky pro karavany, díky kterým bude vaše dovolená v kempu ještě lepší.

Leave a Comment