Auto-moto Pro muže

Skútry a mopedy: Úsporné dopravní prostředky nejen do města

Hledáte-li způsob, jak ušetřit nemalou částku za každodenní dopravu do práce, můžete si vybrat z několika možností. Tou první je výměna osobního auta za MHD, což sice vyjde o něco levněji, ale na druhou stranu ztratíte spoustu času. Můžete si také pořídit kolo, čímž uděláte i něco pro zdraví. Ale co když vám zdravotní stav (nebo lenost) jízdu na bicyklu neumožňuje? Jasnou volbou je skútr nebo moped. Ušetříte nemalou částku za pohonné hmoty a nejen to!

Proč si pořídit skútr (nebo moped)?

Skútr je mrštný jednostopý dopravní prostředek, který je populární napříč celým světem. V Česku se sice po silnicích neprohání tolik skútrů jako například v Itálii, ale v posledních letech jich výrazně přibylo. Díky legislativním změnám lze navíc řídit relativně silný stroj s obsahem motoru do 125 ccm i s řidičákem pro skupinu B. Podmínkou je automatická převodovka, ale to většina skútrů splňuje.

Skútry jsou úsporné, dobře ovladatelné a není problém je kdekoliv zaparkovat. To samé platí také o mopedech, které sice nemají takové charisma, ale o to lépe si poradí v terénu. Bez problémů zdolá i prudké stoupání a lesní cesty. Není náhoda, že patří k nejoblíbenějším dopravním prostředkům rybářů.

Kde vám poradí s výběrem?

Pokud se v daném segmentu nevyznáte, obraťte se na prodejce, který vám poskytne kvalifikované poradenství. Dobrou volbou jsou skútry a mopedy České Budějovice od RAVO CB. Firma nabízí široké spektrum strojů v různých cenových relacích a zajišťuje také servis motocyklů. V nabídce mimo jiné najdete i bazarové stroje za atraktivní cenu.

Na sortiment skútrů a mopedů se můžete podívat na ravocb.cz nebo naživo v českobudějovické prodejně. Součástí nabídky jsou také elektrokola, elektrické invalidní vozíky a špičkové šicí stroje značky Brother.

Leave a Comment