Skvělé tipy

Sháníte advokáta? Poradíme vám, kde ho hledat

Potřebujete službu advokáta? Vybrat toho správného není zrovna snadný úkol. Víte, co se říká? Důvěřuj, ale prověřuj!

V České republice najdete okolo deseti tisíc právníků. Jejich seznam je k dohledání na internetových stránkách České advokátní komory (ČAK), jež je sdružuje. V něm se můžete orientovat buď na základě jejich zaměření, nebo podle místa působnosti. Hledat samozřejmě můžete i na internetu, například pod odkazem advokát Praha.

Zhodnoťte svůj problém

Výběr právníka v první řadě závisí na druhu problému, jejž s ním hodláte řešit. Právní odvětví v České republice se dělí na soukromoprávní a veřejnoprávní. Soukromoprávní je například právo občanské, obchodní, pracovní či rodinné. Mezi veřejnoprávní pak patří právo ústavní, trestní, správní, finanční, veřejné mezinárodní právo a právo Evropské unie.

Vybírejte podle specializace

Každý advokát má specializaci v určitém právním odvětví. Jiné kompetence tedy má advokát zabývající se trestním právem, jiné právník se specializací na právo obchodní. Nabývá-li váše kauza větších rozměrů, je možné, že si nevystačíte s jedním právníkem, ale budete muset povolat celý tým.

Vybírejte podle místa působnosti

Zřejmě by nebylo moc ekonomické, kdyby si Pražan vybral právníka z Ostravy, a musel by tedy za ním dojíždět přes půl republiky. Vybírejte si proto advokáta v místě svého bydliště.

Malá, nebo velká advokátní kancelář?

Každá má své výhody. Menší je jakousi nepsanou zárukou osobnějšího přístupu, u větší zase máte šanci, že svůj problém vyřešíte. Víte, co se říká? Že víc hlav, víc ví. Řečeno právnickým jazykem se vám dostane komplexního právního poradenství.

Praxe a zkušenosti

V neposlední řadě byste právníka měli vybírat podle praxe a zkušeností. Obojím zcela jistě disponuje renomovaný právník JUDr. Zdeněk Kryštof Koschin. Jeho pražská advokátní kancelář, již najdete pod odkazem advokátní kancelář Praha, nabízí služby prakticky všech právnických odvětví. Máte problém, který vám nedá spát? Je velmi pravděpodobné, že JUDr. Koschin vás z něj „vyseká“. Ne nadarmo byl v roce 1996 vyhlášen advokátem roku.

Souhrnné hodnocení advokátní kanceláře
  • Zkušenosti
  • Reference
  • Rozsah služeb
  • Vstřícnost ke klientům
5

Pouze několik úvodních vět

Zavedená pražská advokátní kancelář JUDr. Zdeňka Koschina nabízí široké spektrum právních služeb a je připravena splnit vysoká očekávání náročných klientů.

Leave a Comment