Finance

Půjčka je závažný krok. Než o ni zažádáte, promyslete to!

Trápí vás finanční problémy před výplatou? Nemusíte se za ně stydět, nejste v nich sami. Podstatné je, zda se k nim postavíte čelem a vyřešíte je tak, abyste toho zanedlouho nelitovali. Kam tím míříme? Samozřejmě k rychlým půjčkám, které jsou u českých spotřebitelů velmi oblíbené.

Je rychlá půjčka jakožto řešení nedostatku finančních prostředků před výplatou vhodná? Záleží na úhlu pohledu a několika kritériích. V prvé řadě si ujasněte, zda ji skutečně potřebujete. Pokud se bez peněz obejdete, nemá smysl si půjčovat a zbytečně se zadlužovat.

Nenabourá vám splátka rozpočet?

Dojdete-li k závěru, že se bez půjčky neobejdete, nejprve si dobře spočítejte, zda ji dokážete bez problémů splatit. Na splátku jako takovou pravděpodobně použijete část své příští výplaty, ale zbude vám dostatek prostředků na živobytí, aniž byste si museli opět půjčit? Jinak byste se dostali do nepříjemné dluhové pasti a pravidelnými půjčkami přicházeli o peníze.

Půjčka od příbuzných je dvojsečná

Máte-li ve svém okolí někoho, kdo by vám mohl půjčit bezúročně, zvažte i tuto možnost. Na druhou stranu vám může půjčka od příbuzných či přátel způsobit problémy jiného charakteru. Ne nadarmo se říká, že peníze mohou pokazit i velmi blízké vztahy.

Poskytovatele vybírejte pečlivě

Výběr poskytovatele půjčky nepodceňujte. V návaznosti na nový zákon o půjčkách z českého nebankovního trhu zmizely tisíce a možná i desítky tisíc firem, které poskytovaly půjčky za velmi nevýhodných podmínek. Přesto můžete narazit na někoho, kdo platnou legislativu obchází např. tak, že poskytuje půjčky na živnostenský list.

Zdarma si můžete půjčit i jinde než u rodiny

Pokud si půjčujete poprvé, poohlédněte se po prověřené půjčce, která je napoprvé zdarma. Příkladem takového produktu je Ferratum – rychlá půjčka ve výši 9000 Kč a splatností 30 dní. Bližší informace získáte na ferratum.cz.

Leave a Comment