Zdraví a lifestyle

Jak na efektivní detoxikaci? Dejte šanci duu „ostropestřec plus artyčok“

Začněme otázkou: Pečujete o svá játra? V případě negativní odpovědi byste se měli seznámit s jejich funkcí, pak pravděpodobně přehodnotíte názor. Protože je to právě tento orgán, bez kterého by se nemohly dít některé důležité tělní procesy, konkrétně metabolismus sacharidů a tuků a detoxikace. A právě proto byste měli jejich funkci podpořit pomocí vhodně zvolených doplňků stravy. Podrobnosti najdete v následujících řádcích.

Játra pomáhají redukovat množství škodlivin

Organismus se musí průběžně vypořádávat se škodlivými látkami, které do něj pumpujeme zvenčí nevhodnou stravou, ale také s toxickými látkami vznikajícími při procesu látkové výměny. Játra zajišťují metabolizaci a následné vyloučení z těla.

Tím však význam jater ani zdaleka nekončí. Další důležitou funkcí je tvorba žluči, která je nezbytná pro trávení. Zároveň zajišťují snadnější absorpci tuků a vitamínů, produkci některých enzymů, bílkovin a hormonů.
Shrnuto a podtrženo, játra rozhodně nepatří mezi orgány, které by člověk mohl postrádat. Proto se vyhýbejte nadměrné konzumaci alkoholu, toxických návykových látek a nezdravých potravin.

Dejte šanci ostropestřci a artyčoku

Chcete-li významně podpořit regeneraci jater, spolehněte se na účinky ostropestřce mariánského s účinnou látkou zvanou silymarin. Slouží jako ochrana před pronikáním toxinů do jaterní tkáně a kromě toho regeneruje poškozené jaterní buňky. Díky ostropestřci můžete játra posílit a zajistit celkové posílení imunitního systému.

Další skvělou zbraní v boji za detoxikaci organismu a regeneraci jater je artyčok. Respektive jeho listy a kořeny. Kombinace této zeleniny s ostropestřcem je dobrou volbou pro každého, kdo chce podpořit produkci žluči a zažehnat běžné zažívací problémy, ke kterém dochází v souvislosti s nedostatečnou funkcí žlučníku a slinivky.

Obojí najdete například v doplňku stravy od Naturvity s názvem OSTROPESTŘEC PLUS ARTYČOK. Zakoupíte jej z pohodlí domova na gigalekarna.cz.

Leave a Comment