Finance Skvělé tipy

Přečtěte si, jak poznáte poskytovatele bezpečných půjček

Pokud jste se o nebankovní segment půjček příliš nezajímali, zřejmě vám uniklo, že prošel významnými změnami. Současná legislativa je mnohem přísnější než v minulosti a poskytovatelům nezbývá, než splnit náročné podmínky. Díky tomu jsou nyní žadatelé o úvěr lépe chráněni před podvodníky a lichváři. Což ovšem neznamená, že naletět nemůžete – riziko můžete minimalizovat tak, že si dáte pozor na následující kritéria.

Licence od ČNB

Nebankovní půjčky mohou nyní poskytovat pouze subjekty, které získali licenci od ČNB. V praxi to znamená, že je nebankovní segment stejně bezpečný jako bankovní. Půjčky jsou často i výhodnější – například nabídky na první půjčku zdarma. Ty byste v bankovním segmentu hledali těžko.

Zprostředkovatel není poskytovatel

Narazíte-li na webové stránky od společnosti, o které jste nikdy neslyšeli, buďte na pozoru. Zjistěte si o daném poskytovateli co nejvíce informací – především pak to, zda jde skutečně o přímého poskytovatele a nikoliv o pouhého zprostředkovatele. Jedině tak budete mít jistotu, že půjčku dostanete za co nejvýhodnějších podmínek.

Prověřování registrů a příjmů

Poskytovatel vám nabízí vysokou částku bez prokazování příjmů a kontroly registrů? I v tomto případě je něco v nepořádku, protože všichni poskytovatelé nyní musí žadatele důkladně prověřovat. V souvislosti s krátkodobou půjčkou do výplaty sice vysoký příjem není nutný, ale nahlížení do registrů se zřejmě nevyhnete.

Zatajování informací

Ověřený poskytovatel úvěrů nikdy nezatajuje důležité informace o úvěru a vždy žadatele seznámí s celkovými náklady. K nekalým praktikám patří také podepsání rozhodčí doložky, vysoké poplatky za vyřízení půjčky a další úkony, které s tím souvisí.

Nyní již víte, na co si dát pozor. A nezapomeňte, že do finančních problémů se snadno dostanete i kvůli malé půjčky – proto si dobře spočítejte, zda budete mít dostatek prostředků na úhradu splátek.

Leave a Comment