Bydlení

Praktický návod pro výběr nového botníku

Výběr nového botníku zní jako poměrně nezáživná činnost, na které přeci nejde nic zkazit. Jenže když zjistíte, že můžete dosáhnout výrazně lepšího výsledku, pokud se budete alespoň trochu věnovat jednotlivým parametrům, už to nebude tak banální záležitost. Přečtěte si praktického průvodce nákupem nového kusu nábytku do předsíně.

Aby se vešel do předsíně

Prvním bodem návodu jsou rozměry. Zjistěte si, jak velký botník se vejde do vaší předsíně, a podle toho vybírejte. Využít také můžete kombinaci dvou menších kusů, nebo rovnou koupit jeden velký. Při volbě vhodné velikosti je vhodné zamyslet se i nad celkovým uspořádáním místnosti, aby byl prostor využit co možná nejlépe.

Kolik si dám dovnitř bot?

Už máme zhruba určené vnější rozměry a teď přichází na řadu prověřit vhodnost vnitřních úložných prostor. Poskytne výklopný botník dostatek místa pro uložení všech potřebných párů bot? V mnoha případech sem ukládáme aktuálně nošenou sezónní obuv. Tím pádem nejsme tolik omezováni potřebou obrovského vnitřního místa a můžeme bez problémů zvolit například sedací botník. Jeho výhodou je přítomnost vrchní části uzpůsobené jako sedátko pro pohodlné obouvání.

Jak to bude vypadat?

Dalším bodem výběru je samozřejmě vzhled nového botníku. Bude se hodit k šatní skříni a barvě stěny ve vstupní chodbě? Snažte se zvolit odpovídající design, který bude ladit k dalšímu vybavení. Celkový estetický dojem z místnosti je totiž stejně důležitý jako praktické využití. Dobře vypadají například závěsné botníky.

Chcete návod rovnou využít v praxi? Potom se pusťte do hledání ideálního kousku nábytku na internetu. V e-shopech najdete široké množství nejrůznějších typů a variant. Velkou výhodou je možnost výběru a následného porovnávání přímo z pohodlí domova. Zařizování vstupní haly tak může být snadné a zábavné.

Leave a Comment