Zdraví a lifestyle

Podzim je tu – obohaťte svůj jídelníček a posilněte imunitní systém

Celer není zrovna tou oblíbenou zeleninou, kterou by si člověk s chutí nakrájel ke svačině. A s řapíkatým celerem je to téměř to samé. Nejčastěji se tak tato zelenina používá jako ingredience při vaření. Což je ovšem docela škoda. Tento poklad totiž skrývá hromadu vitamínů, které lidskému organismu velice prospívají. A v „syrové formě“ obzvláště.

Podívejme se tedy, čím vším vám může konzumace řapíkatého celeru prospět.

Zdraví v netradičním balení

Řapíkatý celer má výraznou a specifickou chuť, která je nezaměnitelná. Nezaměnitelný je i účinek řapíkatého celeru na naše zdraví. V čem všem je přínosem? Řapíkatý celer obsahuje řadu minerálních látek, mezi jinými i velké množství fosforu, vápníku, draslíku a zinku, které jsou nezbytné pro správné fungování metabolismu. Překvapivé je, že je velmi bohatý na vitamín C – obsahuje jej dokonce více než citrusy! Kromě něj v celeru najdete i vitamín A, který je chrání oči, B, K a E. Nezanedbatelné není ani množství vlákniny, díky které podporuje funkci střev. Výrazně působí proti rakovině. Obsahuje totiž flavonoid apigenin, který zabraňuje růstu nádorů. Zlepšuje funkci imunitního systému, podporuje tvorbu žluči a také pomáhá při neplodnosti. Bonusem také je, že neobsahuje téměř žádné kalorie.

Jezte jej syrový!

Jak už jsme psali výše, nejvíce prospěšných látek obsahuje celer, když je v syrovém stavu. Pokud však nepatříte mezi ty, kteří jej dokáží zkonzumovat neuvařený, přidejte jej do smoothies!

Detox smoothie

1 hrnek baby špenátu

2 stonky řapíkatého celeru

1 citron

1 červená řepa

1 hrnek vody

Smoothie na trávení

4 stonky řapíkatého celeru

1 zázvor

1 okurka

2 jablka

1 citron

Zelené smoothie

2 lžíce matcha čaje

250ml mandlového mléka

3 stonky řapíkatého celeru

2 hrnky špenátu

Smoothie rychle a jednoduše

Pro přípravu smoothie je zapotřebí šikovný mixér, který si poradí i s tvrdými potravinami. Nejlepší je zvolit vysokootáčkový mixér. Skvělým pomocníkem je mixér Orava RM-2000, který splňuje všechny předchozí parametry. Výkonný 2000 W motor, otáčky až 32000/min. a tichý chod – to vše se skrývá v tomto neuvěřitelném přístroji. Dvoulitrová nádoba pojme velké množství smoothies, ale dá se také využít při přípravě omáček, polévek či jiných dobrot. Mixér je stabilní, snadno ovladatelný a všechny odmontovatelné díly se dají mýt v myčce nádobí.

Příprava zdravých nápojů nikdy nebyla jednodušší.

Pokud vás mixér Orava RM-2000 zaujal, najdete jej na www.orava.info.

Leave a Comment