Bydlení

„Pandořina skříňka“ malých bytů

Naprostou klasikou garzonek či bytů jsou rozkládací postele. V drtivém množství případů však svou nekompatibilitou vůbec nezapadají do konceptu bytu a jsou s nadsázkou řečeno designové zlo a utrpení, stejně jako mytologická a bájná pandora. Možná proto se multifunkční gaučový systém jmenuje právě Pandora.

Mají ho na svědomí dva designéři Andreas Orpheas Makos a Manolis Stratis a podle jejich slov byla Pandora navržena pro studia či kanceláře malých prostorů, které trpí na tento nedostatek, a tak se gauč promění na velice flexibilní prostředek rozlišující různé příležitosti, které vytěží z daného prostoru maximum.

Tento gauč vyhovuje standardním požadavkům uživatelů jako jsou relaxace, odpočinek, místo pro studium, místo pro zábavu a také místo pro jezení. Vše na jednom místě. Designéři mysleli také na nezbytnou výbavu každého člověka – notebook. Doba sezení u stolního počítače je pryč a tak je i Pandora vybavena stolkem pro tablet či notebook.

Tak modifikovaný gauč promění každý obývák v pojízdnou kancelář a obyčejný odpočinek může být skvělým zážitkem s dobrým jídlem a pitím, které se dá snadno odložit.

pandora-sofa-5 pandora-sofa-6 pandora-sofa-7 pandora-sofa-8

Foto: http://www.livinginashoebox.com/this-multifunctional-sofa-concept-was-designed-for-small-spaces/

Leave a Comment