Bydlení

5 šílených zdí, které Vás donutí malovat v bytě

Na prázdné zdi v bytech či domech není zvědavý nikdo, ani ten, kdo tam bydlí. Obyčejně vymalované zdi jsou nudné, nepřenáší žádnou energii, spíše jí pohlcují. Naštěstí je člověk velmi kreativní tvor a ačkoliv umí šokovat, po čase také dokáže docenit dílo. Nemusíte být Da Vinci, abyste si mohli elegantně a moderně vytapetovat zdi alternativními materiály. Vybrali jsme 5 šílených variant, které by Vás jistě nenapadly, ale po shlédnutí budete přemýšlet o změně ve vlastním obydlí.

1) Klobouková výzdoba

Nejlepší je zabít více much jednou ránou. Vsadím se, že není něžného pohlaví, které by nemělo doma alespoň jeden klobouk. Že musí být klobouk nutně zahrabaný ve skříni? Pověste jej do obýváku! S jedním cilindrem sice vkusnou stěnu neuděláme, na druhou stranu se dá sehnat mnoho variant za pár korun v second handech či vietnamských tržnicích. Zatlučte pár hřebíků, náhodně připněte klobouky a zeď najednou ožije doslova 3D designem.

2) Staré noviny a papíry

Možnost, kterou ocení zejména hipsteři nebo milovníci retra. Opět se jedná o velmi levnou variantu, která je navíc ekologická. Snad jedinou nevýhodou může být krátká životnost. Ale proč nevyměnit jednou za půl roku kilo papíru? Výsledek vypadá více než překvapivě.

3) Hlavně barvy

Pamatuji si ještě ze střední školy zadání výtvarné práce – Mandala. To mi projelo hlavou při hodnocení jednoduchého, ale dost efektivního návrhu zdi v ložnici. Stačí dva geometrické tvary, nejzářivější barvy co jdou a z ponuré ložnice je lóže jako u Dalajlámy.

4) Lepší než domácí úkoly

S textem se dá pracovat prostě kdekoliv. Jestliže máte děti, potrestejte je ve stylu Barta Simpsona a nechejte je psát náhodné slova na zeď. Pochopitelně barvou a štětcem. I v nízkém věku si vybaví pokojíček tak, jak nikdo jiný. Ložnici ale raději zvládněte sami.

5) Hrátky s optikou

Každý roh se počítá a v designu obzvlášť. Není třeba vymýšlet složité tvary, stačí jeden vzor a pokoj se promění nenásilně v místnost, která je nabitá novou energií.

Zapomeňte na návrháře, kteří Vám vysají peněženku a výsledek 0. Z našeho výběru žádná peněženka nezapláče, naopak sousedi či známí objeví Váš skrytý talent. Jedno obětované odpoledne za to stojí.

Leave a Comment