Bydlení

Japonská školka vyrostla kolem legendárního stromu

Fuji Kindergarten je školka, která se nachází v japonské Tachikawě a byla vybudována kolem stromu Zelkova. Jde o strom s bohatou minulostí. Začal růst před půl stoletím, ale byl téměř vykořeněn tajfunem. Bez života a zašedlý, navzdory všem očekáváním, vzpamatoval se a opět září životem. Předtím, než zde v roce 2007 vyrostla školka, si strom zamilovaly děti a často po něm lezly.

Kolem stromu stojí konstrukce ze skla, oceli a dřeva, na které si děti mohou hrát. Budova, která se nachází kolem, má okna směrem na strom, takže se ba něj děti mohou neustále dívat. Dospělý by viděl pouze dva patra, ale menší – metr vysoké – úrovně nabízí dětem další místa k hraní.

kindergarten-around-tree-zelkova-fuji-tezuka-architects-13 kindergarten-around-tree-zelkova-fuji-tezuka-architects-17 kindergarten-around-tree-zelkova-fuji-tezuka-architects-20 kindergarten-around-tree-zelkova-fuji-tezuka-architects-27 kindergarten-around-tree-zelkova-fuji-tezuka-architects-29 kindergarten-around-tree-zelkova-fuji-tezuka-architects-32 kindergarten-around-tree-zelkova-fuji-tezuka-architects-33 kindergarten-around-tree-zelkova-fuji-tezuka-architects-34

Foto: boredpanda.com

Leave a Comment