Skvělé tipy

Ozvučení pro školy aneb co všechno dnes umí školní rozhlas

Školní rozhlas si jistě pamatujete i ze svých školních let. A budete se divit, ale on na základních a někdy i středních školách přetrvává až doposud. Stále jde totiž o nejlepší způsob, jak co nejrychleji hromadně rozšířit zprávu o rodičovských schůzkách, sportovním turnaji nebo ředitelském volnu.

Dnešní ozvučení pro školy je ovšem modernější a dokonalejší než kdysi. Generuje se čistší zvuk a dokážete mnohem více než jen přenášet hlas ředitele. Co všechno dnes takový systém umí?

Základem je ústředna

Základem celého ozvučení pro školy je ústředna. Vypadá trochu jako hi-fi sestava, kromě toho má navíc ještě mikrofon, do kterého ředitel či jiná pověřená osoba mluví. Podobně jako hifi sestava má také CD přehrávač, slot na USB flash disk nebo SD kartu. K čemu to všechno? Přece k pouštění hudby. Ne že by ve školách pořádali diskotéky, i když to je samozřejmě taky možné…

Přes ústřednu se pouští zvonění

Zapomeňte na otravné řinčení zvonku. Dnes už děti na začátek či naopak konec hodiny upozorňují přívětivější melodie. Ředitelé škol ani nemusí po žádných pátrat, často jsou dodávány přímo s celým systémem ozvučení. Případně je součástí také CD přehrávač, takže je možné přehrávat melodie z něj.

Ústředna hlídá správný čas po celé škole

Ústředna pouští zvonění automatizovaně v dané časy. Kromě toho se stará o správné nastavení času po celé škole. Synchronizuje totiž analogové i digitální hodiny, které jsou rozmístěné ve třídách a na chodbách. Poradí si i s výpadkem proudu, vnitřní chod času zůstane neporušen minimálně týden bez napájení.

Nejvíce se dozvíte u odborníků

Chtěli byste o školním rozhlasu vědět více, nebo se dokonce chystáte předělávat váš stávající systém? Pomoc najdete na https://elmik.cz/. Firma EL-MIK se rozhlasovou a ozvučovací technikou zabývá již od roku 1994. Zajišťuje ozvučení škol, kulturních domů, hřbitovů, sportovních komplexů, nádraží, obecní rozhlasy a mnoho dalšího.

Leave a Comment