Zdraví a lifestyle

Jak správně pečovat o nehty, aby byly zdravé?

Krásné zdravé nehty jsou vizitka každého člověka. Podtrhují celkový dobrý dojem, jakým působíme na okolí. Když je za nimi špína nebo jsou okousané, nevypovídají o nositeli nic hezkého. Umíte o své nehty správně pečovat? Přečtěte si následující tipy a zjistěte, jestli něco nezanedbáváte.

Pravidelné stříhání

Nehty bychom měli pravidelně zastřihovat, neboť když jsou příliš dlouhé, mívají tendence se lámat. Ideální čas pro stříhání je hned po sprše, když jsou nehty menší. Zda použijete kleštičky nebo nůžky, je na vás, dbejte ovšem na to, aby byl nástroj kvalitní a pevný, jinak by se mohly nehty při stříhání nepěkně třepit. Během střihu kopírujte přirozený tvar nehtu.

Nyní přichází na řadu pilník. Vyhněte se, pokud možno, pilníku kovovému, není k nehtům šetrný. Vypilujte nehty do hladka, aby se nikde nezadrhávaly.

Nezapomínejte na kůžičku kolem nehtu

Jemná kůžička, která chrání lůžko nehtu, má někdy tendence příliš růst a zakrývat nehet, což nevypadá hezky. Namočte ruce na chvíli do teplé vody a pak kůžičku zatlačte tak, aby byly na nehtech vidět světlé půlměsíce. Postupujte opatrně.

Hydratace

Aby byly nehty opravdu krásné, ošetřujte je olejíčkem na nehty. Dodá jim potřebnou výživu, udrží je krásné a lesklé. Nezapomínejte ani na mazání rukou hydratačním krémem.

Lakování nehtů

Pánská nehtová péče tímto končí, pro spoustu žen je však konec ještě v nedohlednu. Přichází na řadu lakování. Protože lakování a odlakování dává nehtům zabrat, je vhodné zvolit jako spodní vrstvu kvalitní podlak, který nehtům dodává vitaminy a potřebnou výživu. Teprve na výživný podlak se aplikuje barevný lak na nehty. Aby byl výsledek kvalitní, je lepší aplikovat ho aplikovat ve dvou vrstvách.

Leave a Comment