Zdraví a lifestyle

Ostropestřec je doplněk stravy s mnoha významnými benefity

Lidé používají ostropestřec mariánský jako přírodní prostředek pro eliminaci a odstranění mnoha zdravotních potíží. Ostropestřec mariánský je kvetoucí rostlina pocházející ze stejné čeledi jako sedmikráska. Roste ve středomořských zemích a používá se k výrobě přírodních léčiv.

Účinná látka v ostropestřci se nazývá silymarin. Lékaři rostlinu používají především při jaterních problémech, ale podle některých dokáže ostropestřec snižovat hladinu cholesterolu a pomáhá při cukrovce 2. typu.

Přínosy ostropestřce mariánského

Ostropestřec se používá pro přípravu čaje a doplňků stravy, někdy se přidává i do pleťových krémů. Nejčastěji se používá při problémech s játry, ale podle odborné veřejnosti je vhodný i u lidí s cirhózou, žloutenkou, hepatitidou, poruchou žlučníku a podobně.

Játra

Účinná látka ostropestřce mariánského, silymarin, působí jako antioxidant tím, že snižuje produkci volných radikálů. Vědci se domnívají, že tím vytváří detoxikační účinek, což je důvod, proč je ostropestřec prospěšný při problémech s játry.

Snižuje hladinu cholesterolu

Vysoká hladina cholesterolu vede k zdravotním potížím se srdcem a zvyšuje riziko mrtvice. Ostropestřec mariánský však ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi a hraje důležitou roli při udržování nízké hladiny cholesterolu.

Další doplňky stravy

Jestliže chcete svému organismu dopřát potřebné vitamíny a minerály, ostropestřec není jedinou bylinkou, na kterou byste se měli zaměřit. Mezi další přírodní produkty, s nimiž prospějete organismu, patří Omega-3 vegan, Železo Plus anebo Vápník z moře. Samozřejmě záleží i na tom, jaký účel a výsledek očekáváte.

V případě, že chcete potravinové doplňky zakoupit, podívejte se do e-shopu Gigalékárna. Specializuje se na přírodní preparáty, které mají velice dobré účinky. V nabídce nechybí ani oblíbený produkt Ostropestřec plus artyčok od výrobce Naturvita.

Leave a Comment