Finance Skvělé tipy

Odolá investice do zlata globální krizi? Nebo je lepší zvolit jiné řešení?

Poslední měsíce otřásá nejen naší republikou neustále se zvyšující inflace. Většina z nás pociťuje její nedozírné následky a růst bohužel ještě stále nekončí. Ti, kteří mají své úspory, které dosud řešili například spořicími účty, už dávno zjistili, že se rozhodně nejedná o možnost, jak své peníze ochránit před inflací – nechat ležet peníze na spořicím účtu už se jednoduše nevyplácí. Proto se poohlížejí po dalších možnostech na trhu, kterých je sice celá řada, spousta z nich ale není tak výnosová, jak by si investoři představovali, nebo je poměrně riziková – jako například investování do akcií. Protěžovaným a zdánlivě bezpečným způsobem investice je nákup zlata. Je to opravdu ale ještě stále ta pravá investice?

Investice do zlata s omezenými možnostmi

Pokud bychom se měli podívat na téma investic do zlata podrobněji, pak dojdeme k závěru, že čeští investoři mají poměrně omezené možnosti. V České republice totiž nenajdete žádnou mincovnu, která by zlaté cihličky vyráběla. Investoři tak mohou zakoupit alespoň zlaté slitky, jejichž původ je ale primárně ve Švýcarsku, s čímž souvisí i omezenost nabídky. A připravit se musíte také na to, že na malou nabídku je poměrně velká poptávka, což samozřejmě vede k tomu, že se značně liší ceny. Investorům do zlata proto nezbývá nic jiného, než sledovat cenu zlata na komoditní burze, porovnávat ceny napříč jednotlivými výrobci a teprve po důkladném zkoumání a prověřování ve správně zvolený čas zainvestovat.

Zkuste to jednodušeji

Nepatříte-li mezi stratégy, kteří rádi riskují, nebude investice do zlata pro vás tím pravým. Možná byste měli zvážit značně bezpečnější a také jednodušší způsob investic, kterým jsou dluhopisy. A nemáme teď na mysli ty státní, jejichž zúročení není nikterak valné a peníze z nich dostane až po mnoha letech. Investice, která se vyplatí, je do korporátních dluhopisů, u nichž je zhodnocení podstatně vyšší. Například investice s Uniprospe.eu, společností zabývající se likvidací odpadního polymeru ze starých pneumatik, je garantováno zúročení 9,5 %. A investované, zhodnocené peníze navíc získáte zpět již na konci letošního roku.

Dalším benefitem investování do korporátních dluhopisů je také to, že vám garantuje jasný zisk s fixně daným termínem vyplacení, takže dopředu přesně víte, kolik peněz vám vaše investice vydělá a kdy dostanete peníze zpátky – což je i u Uniprospe standardem.

Zvažujete-li tedy investici do zlata, možná zkuste ještě více zapátrat a prověřit si například investici s Uniprospe. Možná zjistíte, že se jedná opravdu o bezpečnější a hlavně jednodušší způsob investice, s kterou nebudete mít starosti – ale jistotu, kdy své zhodnocené peníze získáte zpět.

Leave a Comment