Bydlení

Orientální styl bydlení je nevšední a neokoukaný. Zamilujete se do něj!

Možnosti stylizace bydlení jsou takřka nekonečné. Stačí si vybrat designový směr, který je vám sympatický, a pustit se do realizace. Ale co když vás omrzela stávající podoba domova a všechny trendy styly – včetně skandinávského, vintage a venkovského – vás nudí? Domácnost můžete odlišit od šedého průměru různými způsoby a jedním z nich je vůně orientu. Atmosféra dálného východu s charakteristickou paletou kontrastujících odstínů a přírodně zbarvených tkanin je unikátní. Jakmile ji jednou ochutnáte, bude vám trvat dlouho, než se jí nabažíte.

Méně je více aneb Minimalismus v praxi

Orientální styl bydlení je vhodný spíše pro příznivce nepřeplácaných interiérů – skutečně vynikne totiž pouze v případě, že místnost nezaplníte k prasknutí dekoracemi a vybavením. Pro orientálně laděný dekor jsou typická určitá pravidla a nejlépe působí v minimalističtějším pojetí.

Co se týče nábytku, volte jednoduché kousky z nejtmavších dřevin, nebo naopak ze světlého buku či břízy. V bohatě upraveném interiéru se může vyjímat také třešeň. Místnosti nepřeplňujte a vybavujte jen jen základním nábytkem, bez kterého se opravdu neobejdete.

Pojmete-li transformaci bydlení autenticky, vsaďte na nižší stůl a rozmístěte kolem něj velké polštáře. Stěny vymalujte tak, aby se leskly a odrážely světlo – zajistíte tím, aby v místnosti vládly tlumenější tóny.

Proč kýč není místo, dominantou může být perský koberec

Pro orientální styl bydlení jsou přirozené vzdušnost, pořádek a spíše nezdobené než bohatě dekorované příslušenství. Celek však můžete umocnit dominantním prvkem s jemným zdobením – ideálním adeptem je luxusní orientální koberec. Špatnou volbou však nemusí být ani ozdobný pás na stěně nebo mistrně namalovaná kaligrafie.

V praxi se mohou interiéry v orientálním stylu velmi lišit – vždy s ohledem na kulturu, k níž majitel inklinuje.

A jak začít, abyste docílili perfektního výsledku? Začněte od podlahy – pořiďte si třeba orientální koberec a postupně interiér doplňujte o další kousky.

Leave a Comment