Skvělé tipy

Nejširší nabídku kalibrů najdete na Kalibry.cz

Kalibry představují neocenitelné pomocníky pro celou řadu odvětví. Pomáhají velmi rychle zjišťovat, zda výrobek odpovídá, nebo neodpovídá rozměrům, navíc minimalizují riziko lidské chyby, protože přehlédnout se při ověřování rozměru kalibrem je prakticky nemožné.

V některých odvětvích hraje roli každý milimetr, a pokud by výrobek nesplňoval rozměry, byl by nepoužitelný. V takových případech je častou praxí kontrolovat úplně každý kus. Kdyby měl člověk všechny vyrobené produkty kontrolovat pomocí posuvného měřidla, stálo by ho to spoustu času, navíc je v takovém množství velmi snadné se přehlédnout.

Kalibry pomáhají ověřovat rozměry rychle

Právě proto se zejména ve velkovýrobě často využívají kalibry. Jde o chytré pomocníky, na nichž sice nenajdete žádnou stupnici, přesto dokážou ověřovat rozměr. Mívají zpravidla dvě strany – jednu dobrou a druhou zmetkovou. Ta dobrá musí jít na výrobek nasadit, zmetková nikoliv. Jestliže nejde nasadit ani jedna, výrobek se dá opravit. Jdou-li nasadit obě, výrobek je neopravitelný zmetek.

Kalibrů existuje celá řada

Například válečkové kalibry slouží pro měření vnitřních průměrů. Hladké kalibry měří délky a průměry, třmenové pak vnější rozměry. Závitové kalibry jsou určeny k měření závitů.

Je jasné, že každý kalibr se vyrábí na konkrétní rozměr. Nákup kalibrů se tedy vyplatí zejména ve velkovýrobě, kde vzniká větší množství výrobků daného rozměru. Samozřejmě existují výjimky, třeba zmiňované závitové kalibry jsou univerzální. Závity jsou normované, a tak určitě jeden kalibr využijete na více rozměrů.

Kalibry nakoupíte online

Nejširší nabídku kalibrů má v Česku společnost Michovský tools přímo na webu Kalibry.cz. Prodávají závitové kalibry, kroužky pro vnější závity i trny pro vnitřní závity, válečkové, třmenové a spoustu dalších. Jestliže nenajdete, co hledáte, můžete si nechat vyrobit kalibr podle výkresu na míru. Velké množství zboží je skladem, takže pokud si vyberete, velmi brzo vám kalibr doručí.

Leave a Comment