Bydlení

Nadzemní nebo zapuštěný bazén? Obojí má své výhody!

Blíží se léto, které si většina lidí nedokáže představit bez vodních radovánek. A nabízí se otázka, proč se mačkat se stovkami dalších lidí na místním koupališti či se brodit v zabahněném rybníce, když jsou zahradní bazény rok od roku dostupnější. Doby, kdy měli vlastní bazén jen majetnější vrstvy, jsou dávno ty tam. Česká republika patří k bazénovým velmocím a pokud jste realizaci privátní koupací plochy odkládali, měli byste to co nejdříve napravit. V tomto článku se zaměříme na dilema výběru mezi nadzemním a zapuštěným bazénem.

Nadzemní bazén nabízí spoustu muziky za málo peněz

Hlavní roli hrají peníze, což vás zřejmě příliš nepřekvapí. Nadzemní bazény jsou podstatně levnější než zapuštěné, ale na druhou stranu mají i další výhody. Nejsou prostorově náročné a nevyžadují stavební úpravy. Přesto poskytují komfortní osvěžení a větší modely i dostatek prostoru pro celou rodinu. Rozhodně nejde o „nouzové“ řešení plné kompromisů. Ke zmíněným výhodám přičtěte rychlou instalaci, kterou zvládnete i bez pomoci a navíc velmi nízké náklady na údržbu. Kvalitní nadzemní bazén z polypropylenu vydrží spoustu let, dobře se udržuje a v případě menšího poškození lze opravit.

Zapuštěný bazén = vyšší level koupání

Zapuštěné plastové bazény jsou ovšem jiná liga. Evokují pocit luxusu a navodí v exteriéru úplně jinou atmosféru. Ale proč si vybrat zapuštěný bazén z plastu? K výhodám deskového polypropylenu patří zdravotní nezávadnost, vysoká odolnost proti mechanickému poškození, stálá barevnost a možnost výroby v libovolném tvaru (vyrábí se plastové kruhové bazény, oválné, obdélníkové, atypické…). Toužíte-li po bazénu, který bude přesně odpovídat vašim představám, máte jedinečnou možnost. Realizace zapuštěného bazénu logicky vyžaduje určité stavební úpravy, ale přesto je instalace poměrně rychlá a nenáročná.

Rozhodnutí je na vás, ale ať už se nakonec přikloníte k nadzemnímu nebo zapuštěnému bazénu, investujte do kvalitního výrobku. Skvělou volbou jsou bazény od českého výrobce Izoplast a.s., který se výrobou zabývá od roku 1994.

1 komentář

Leave a Comment