Zdraví a lifestyle

Lázeňské pobyty v Olomouckém kraji

Česko je lázeňstvím známé už opravdu dlouho. Lázeňský pobyt můžete absolvovat prakticky v každé části republiky, možností je mnoho. Kam se vydat v Olomouckém kraji? Máme tipy na lázně nedaleko Olomouce.

Jste-li z Olomouckého kraje, do lázní nemusíte dojíždět daleko. Lázně okolo Olomouce možná nejsou tolik známé jako třeba ty v Karlovarském kraji, ale svůj pobyt tady si zaručeně užijete.

Lázně Lipová na rozhraní pohoří

Lázně Lipová se nachází na rozhraní Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor, takže krásná příroda lákající k cyklistice a turistice je zaručená. Historie lázeňství zde sahá až do roku 1829. Po zakladateli lázní Johannu Schrothovi zde dodnes používají léčebnou metodu Schrothova kúra. Léčí se tu hlavně onemocnění žláz s vnitřní sekrecí, metabolické poruchy, chronická kožní onemocnění. Nudit se určitě nebudete, obec Lipová Lázně pořádá řadu kulturních a společenských akcí, nedaleko je také větší město Jeseník.

Lázně Velké Losiny se sirnými prameny

Také termální lázně Velké Losiny jsou situovány v podhůří Hrubého Jeseníku. Patří mezi nejstarší moravské lázně, jejich unikátností jsou léčivé termální sirné prameny s teplotou kolem 36 °C. Ty blahodárně působí na kožní nemoci, nervovou soustavu a pohybový aparát. Používají se přitom nejen pro perličkové a sirné koupele, ale najdete zde také venkovní termální koupaliště. Jestli se sem vydáte, určitě navštivte místní papírnu, losinský zámek a samozřejmě přečerpávací elektrárnu Dlouhé stráně.

Malé a příjemné lázně Slatinice

Co by kamenem dohodil od Olomouce najdete lázně Slatinice. Jde o malé lázně s rodinnou atmosférou, kde se léčí neurologické, onkologické a kožní potíže. Mají tady tři lázeňské domy a několik pramenů, z nichž nejznámější je sv. Václav.

Nevíte, zda zůstat v Olomouckém kraji, nebo se vydat někam dál? Nejlepší výběr lázeňských pobytů najdete na Spa.cz.

Leave a Comment