Auto-moto Pro muže

Které pneumatiky na zimu jsou nejlepší?

Léto už je na sklonku. Brzy začne podzim a brzy poté také povinnost vyměnit letní pneumatiky za zimní. Ty budu letos potřebovat nové. I když má koupě ještě trochu čas, vím, že je budu kupovat u Bestdrive.cz. Před časem jsem tam kupoval letní pneumatiky a byl jsem spokojen s přístupem k zákazníkovi a s cennými informacemi, které jsem na pobočce získal.

Na konci zimy jsem si uvědomil, že staré zimní pneumatiky už dosloužily. Pneumatiky na léto bohužel byly v dost podobném stavu. Napadlo mě, že nebudu zbytečně kupovat dvě sady a pořídím si univerzální pneu, které se dají používat po celý rok. Protože však nechci kupovat zajíce v pytli a po čase litovat ukvapených rozhodnutí, pečlivě jsem studoval všechny dostupné informace a ptal se také na názory a zkušenosti známých.

Zjistil jsem, že univerzální pneumatiky jsou sice v zásadě skvělý nápad, s praktickým využitím to už tak horké ovšem není. Univerzální pneumatiky se hodí hlavně těm, kteří mají velmi nízký roční nájezd, a tak by dvoje pneumatiky dostatečně nevyužili. Celoroční pneu jsou na zimu dostačující, ale neposkytnou takový komfort, jako poskytují pneumatiky na zimu. Brzdná dráha je s nimi delší. Často vozím autem své dvě děti a chci jim zajistit maximální bezpečí, a tak jsem univerzální pneumatiky zavrhl.

Další možností, která se naskytovala, bylo používání zimních pneu během celého roku. Ani to by nebyla správná volba. Zimní pneumatiky jsou určeny do sněhu a mokra. Na suché silnici mají delší brzdnou dráhu, která se navíc navyšuje s rostoucí teplotou. V letních třicítkách a vyšších teplotách je riziko největší. Pneumatika určená do mrazu se přehřívá a ničí. V zimních měsících by potom neposloužila tak, jak má.

Proto jsem nakonec dospěl k názoru, že je lepší mít letní i zimní pneumatiky a dvakrát ročně poctivě přezouvat.

Leave a Comment