Bydlení

Konferenční stolek musí být krásný a praktický. Jak vybrat ten správný?

Vaše relaxace na nové pohovce by byla dokonalá, kdybyste si měli kam odložit hrnek s kávou. Respektive takové místo máte, ale raději ho nevyužíváte, protože není zrovna ideální… Tak na co ještě čekáte? Pořiďte si konferenční stolek, který vám bude dobře sloužit, a navíc udělá ve všem obýváku pořádnou parádu.

Jestlipak víte, že přízvisko „konferenční“ je v souvislosti se stolky, které se umisťují vedle sedacích souprav, poněkud nepřesné? Správně jde o odkládací stolky, protože právě k tomuto účelu slouží. Nikoliv ke konferování. Vraťme se však k tomu, na co se zaměřit při výběru.

Klíčové jsou výška a tvar desky

Pomineme-li vzhled, pak je jedním z nejdůležitějších kritérií výška. Odkládací deska by měla být ve výšce kolen – právě v této úrovni je dobře vidět, je po ruce a současně je v ideální výšce i při servírování.

Rozměry desky volte tak, aby na ní bylo dostatek místa. Tvarově by měla ladit se sedacím nábytkem. Cílem je, aby obojí tvořilo kompaktní celek.

Některé konferenční stolky lze rozložit a získat tak větší plochu. Za pozornost stojí varianty s výškově nastavitelným podnožím.

A co moderní nízké stolky?

Zaujaly vás odkládací stolky, které se pokládají přímo na zem, případně jsou vysoké jen deset či dvacet centimetrů? Minimalisticky pojaté solitéry jsou bezesporu vizuálně zajímavé, avšak z praktického hlediska jsou lepší vyšší stolky. Nechcete-li u nízkého stolku sedět na zemi, raději vsaďte na klasiku.

Jaký zvolit materiál?

Chcete, aby vám stolek vydržel na věky věků? V tomto směru jsou dobrou volbou konferenční stolky z masivu. Nemusíte se však bát ani kovu a skla. V praxi je výběr materiálů otázkou osobních preferencí.

Spoustu času při hledání ideálního konferenčního stolku ušetříte díky porovnávači InHaus.cz. Prohlédnete si zde zboží z mnoha e-shopů a díky možnosti filtrování podle ceny, barvy, materiálu či stylu najdete nejlepší stolek rychlostí blesku.

Leave a Comment